Pracovníci rezortu Tále potešili malých pacientov

Medzinárodný deň detí si pripomínajú v mnohých krajinách sveta. Prvý jún patrí našim ratolestiam už viac ako sedemdesiat rokov. Nie všetky ale môžu osláviť svoj sviatok doma v prítomnosti rodičov alebo s kamarátmi. Medzi nami sú aj také deti, ktoré v tento deň v nemocnici bojujú so zdravotnými problémami.

Aj v Nemocnici s poliklinikou Brezno ležia malí pacienti, ktorým pobyt spríjemnili návštevou pracovníci akciovej spoločnosti Tále. Úsmevom, milým slovom a darčekom potešili tých, ktorí sú tu hospitalizovaní. Pacientom zaželali najmä veľa zdravia a všetko najlepšie k sviatku všetkých detí.

„Navštívili sme detskú polikliniku, konkrétne lôžkové oddelenie nemocnice v Brezne. S detičkami sme strávili príjemné chvíle a obdarovali ich darčekom. Pripravili sme im balíčky so sladkosťami a drobnosť v podobe hračky,“ povedala Miroslava Rybovičová z marketingového oddelenia akciovej spoločnosti Tále. Podľa jej slov prišiel s takýmto nápadom ešte v závere minulého roka Jozef Soták, generálny riaditeľ spoločnosti.

Okrem detí, ktoré ležia v nemocnici s rôznymi diagnózami, nezabudla návšteva z Táľov ani na zdravotnícky personál. Zdravotné sestry často nahrádzajú malým pacientom na istý čas mamy, preto si aj ony zaslúžia pozornosť. „Venovali sme im ruže za príkladnú starostlivosť o choré detičky,“ pokračovala.

Deti sa návšteve potešili, čo bolo vidieť na ich rozžiarených tvárach. „V prvom momente boli prekvapené, rovnako aj ich rodičia, ktorí tam s nimi boli. No prekvapenie onedlho vystriedala radosť,“ doplnila M. Rybovičová a dodala, že nielen ju, ale aj kolegov potešilo, že môžu urobiť radosť malým pacientom počas sviatku všetkých detí. 

„Určite chceme zaviesť tradíciu a do nemocnice sa vracať každý rok. Rovnako tak plánujeme prísť aj na sviatok svätého Mikuláša, aby sme pacientom opäť urobili radosť a potešili ich nejakým pekným darčekom,“ uzavrela M. Rybovičová.