Ocenenia v ankete Kráľ biatlonovej stopy

Členovia podbrezovského biatlonu tesne po vyhlásení ankety. Foto: I. Stančík

Po roku sa opäť uskutočnilo vyhodnotenie ankety Kráľ biatlonovej stopy, kde nechýbali ani zástupcovia Biatlonového oddielu ŠK Železiarne Podbrezová.

Dňa 18. mája boli v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici vyhlásení víťazi rebríčkov za leto a zimu, najlepší strelci Viessmann pohára v lete a zime, ale aj najlepší mládežníci, mimoriadne výsledky a, samozrejme, samotný kráľ uplynulej sezóny.

Z našich pretekárov si cenu odniesol Sebastián Ilavský, ktorý sa stal víťazom rebríčka v letnom biatlone 2022 a za streleckú súťaž. Ocenená bola aj Tamara Molentová, ktorá taktiež zvíťazila v rebríčku za letný biatlon 2022.

Sestry Mária a Zuzana Remeňové sa počas sezóny 2022/23 stali pevnou oporou ženského reprezentačného družstva, za čo ich Slovenský zväz biatlonu pozval na oceňovanie. V neposlednom rade nesmieme vynechať trénera Petra Kazára, ktorý sa rovnako ako dvojičky Remeňové zúčastňoval pretekov Svetového pohára ako vedúci realizačného tímu. Kráľovnou biatlonovej stopy sa aj tento rok stala Paulína Bátovská Fialková.