Naša spoločnosť pripravila aj tento rok oslavu Dňa detí

Vystúpenie Tárajka a Popletajky bolo tohtoročným ťahákom. Foto: M. Bardelčíková

V prvú júnovú nedeľu bolo v Podbrezovej, na ihrisku v Skalici, veselo. Vedenie akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová pripravilo pre deti svojich zamestnancov oslavu Medzinárodného dňa detí. Ratolesti prichádzali so svojimi rodičmi, aby si naplno užili chvíle plné hier, zábavy, dobrej nálady, hudby a tanca.

Detičky potešil skákací hrad, minigolf, maľovanie na tvár a tie odvážne si vyskúšali lezenie po horolezeckej stene. Hasiči pootvorili dvere do útrob  hasičských áut a lákadlom  boli najmä húkajúce sirény. Členovia polície zasa predviedli psie ukážky. Deti so zatajeným dychom pozerali na dokonale fungujúcu spoluprácu policajta so štvornohým pomocníkom. Vycvičené psíky ukázali, ako dokážu zneškodniť potenciálneho páchateľa a pomôcť pri rôznych zásahoch v teréne. Deti mali možnosť vyskúšať si ovládanie hasičského auta, techniky hasenia či striekanie vody z naozajstných požiarnych hadíc.

„Podujatie sa aj tento rok vydarilo. V porovnaní s vlaňajškom prišlo oveľa viac detí. Celkovo ich počet presiahol číslo štyristo,“ povedala Magdaléna Bardelčíková z odboru personalistiky a miezd, ktorá bola zároveň koordinátorkou akcie.

Okrem spomínaných atrakcií potešilo detičky vystúpenie populárnej dvojice Tárajko a Popletajka. Deti sa aktívne zapájali, tancovali a spievali spolu so svojimi kamarátmi.

„Hudobný program bol veľkým lákadlom. Podľa reakcií sa všetkým páčil, rovnako pripravené atrakcie, ktorých bolo aj tento rok veľa,“ pokračovala M. Bardelčíková.

Ukážky vycvičených policajných psov sledovali deti s veľkým záujmom. Foto: M. BardelčíkováOkrem rôznych aktivít si deti pochutnali na občerstvení a osviežili sa zmrzlinou. Nielen množstvo zážitkov, ale aj balíček od vedenia našej spoločnosti si domov odniesli všetky deti, ktoré do Podbrezovej prišli.

Hoci oslava Dňa detí bola určená najmä ratolestiam zamestnancov našej spoločnosti, nenudili sa ani rodičia. Okrem toho, že sprevádzali svoje deti počas celého dňa, mohli si zmerať tlak, hladinu cholesterolu či glykémie. Podujatia sa totiž zúčastnili aj zástupcovia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorí okrem spomínaných úkonov diskutovali s dospelými o zdravotnom stave a o rôznych problémoch, ktoré trápia mnohých z nás.

„Išlo o novinku, ktorú sme sa rozhodli zakomponovať do tohtoročného programu. Chceli sme dať rodičom možnosť, aby sa dozvedeli viac o svojom zdraví, o nameraných hodnotách, prípadne si nechali poradiť od odborníkov. Tento nápad sa stretol s pozitívnym ohlasom, čo potešilo aj nás,“ doplnila M. Bardelčíková a dodala: „Oslava v Podbrezovej naozaj stála za to. Radosť detí bola najkrajšou odmenou pre všetkých, ktorí podujatie pripravovali.“