Žiaci informatiky dostali nové notebooky

Žiaci informatiky dostali nové notebooky
Foto: A. Nociarova

Logo SG ŽP   V treťom týždni prebiehajúceho školského roka sa jedenásť prvákov Súkromného gymnázia Železiarní Podbrezová dočkalo nových notebookov, ktoré im každoročne poskytuje Nadácia Železiarní Podbrezová. Budúci informatici dostali 25. septembra učebné pomôcky, ktoré im zjednodušia prácu v škole, uľahčia komunikáciu s pedagógmi a predovšetkým im pomôžu spoznávať svet výpočtovej techniky. Nové notebooky im odovzdal podpredseda Predstavenstva a ekonomický riaditeľ ŽP a.s. Marian Kurčík, členka Predstavenstva a personálna riaditeľka ŽP a.s. Mária Niklová, predseda Dozornej rady ŽP a.s. Ján Banas a za ŽP Informatiku s.r.o. bol prítomný jej obchodný riaditeľ Miroslav Kubove. V úvode sa študentom prihovorila Mária Niklová: „Odbor informatika má budúcnosť a som rada, že ste sa ho rozhodli rozvíjať práve v našej škole. Nech sú pre vás nové notebooky pomôckou k dosiahnutiu kvalitného vzdelania a verím, že v budúcnosti vám naša spoločnosť pomôže v štúdiu informatiky aj na vysokej škole prostredníctvom štipendijného programu,  a že vás o niekoľko rokov privítame ako našich budúcich zamestnancov“. Potom už prváci I. H triedy prebrali z rúk prítomných notebooky spolu s ruksakmi a v mene celej triedy poďakovala žiačka Alena Kubušová: „Verím, že nové notebooky sa stanú našimi priateľmi vo vzdelávaní a sľubujem, že sa o ne budeme poctivo starať“. 

 

Adam VALAŠŤAN

Adam VALAŠŤAN

– Mám rád informatiku, hoci sa jej zatiaľ venujem len ako laik. Po skončení základnej školy som hľadal strednú školu so zameraním na informatiku a keďže sa sem dalo dostať, tak som sa rozhodol pre SG ŽP. O chvíľu dostaneme aj notebook, čo je fajn lebo doma síce jeden mám, ale nie taký výkonný. Zatiaľ sa v škole len rozkukávam, no som spokojný.

 

 

Andrej KuvikAndrej Kuvik

– Je skvelé, že dostaneme túto novú učebnú pomôcku. Notebook budeme môcť využívať tak v škole, ako aj doma. Ja som si tento odbor vybral, lebo sa chcem naučiť pracovať v nových programoch, keďže som zatiaľ len bežným užívateľom. Za tých pár týždňov, čo sme v škole, môžem vysloviť spokojnosť tak s učiteľmi, ako aj s vybavením školy.

 

 

Matej DzubákMatej Dzubák

– Keďže som z Mýta pod Ďumbierom a zaujímajú ma počítače, neváhal som a vybral si odbor informatika v tejto škole. Vedel som o tom, že prváci dostanú aj nový notebook a aj to ma utvrdilo v presvedčení sa sem prihlásiť. Ani prostredie nie je až tak nové, nakoľko som sa o priestoroch školy zaujímal už vopred, počas Dní otvorených dverí.

 

 

Alena KubušováAlena Kubušová

– Zaujímajú ma počítače a preto som si vybrala túto školu a tento odbor. V základnej som svoje vedomosti v tejto sfére ešte nerozvíjala a preto som tu, aby som sa naučila niečo nové. Fakt, že dostávame nové notebooky je super, keďže doma jeden mám, ale využívajú ho viacerí členovia rodiny. Zatiaľ sa mi tu páči, škola plní moje očakávania.

 

Roman RyšianRoman Ryšian

– Je to veľmi dobré lebo si nemusíme platiť takúto vec sami. Mám síce doma PC vybavenie, no skôr využívam počítač na internet a hry a tento budem využívať len na školské účely. Mám ambíciu ísť na vysokú školu, preto chcem získať skúsenosti s programovaním. Bol som sa tu pozrieť už pred prihlásením, sú tu dobre vybavené učebne, neváhal som s prihlásením.