Železiari prišli o cenný bod v nadstavenom čase

Juraj Kucka (v belasom) bránený René Parajom a Ridwanom Sanusim. Foto: M. Štefánik

V treťom kole nadstavby Niké ligy cestovali futbalisti FK Železiarne Podbrezová na pôdu bratislavského Slovana. S týmto súperom sa v krátkom čase stretli už druhýkrát a znovu na Tehelnom poli. Súboje s úradujúcim majstrom sú pre naše mladé mužstvo veľkou školou.

Sanusi strelil na Tehelnom poli nádherný gól. Foto: M. ŠtefánikŽeleziari vstúpili do zápasu nebojácne, no mohli rýchlo inkasovať. Toličova strela však opečiatkovala brvno. Ten istý hráč sa nepresadil ani o pár minút neskôr, no v 26. minúte prišiel center zo štandardnej situácie, lopta sa dostala až k Strelcovi a Slovan otvoril skóre. Krátko na to mohol vyrovnať Kováčik, vyznamenal sa Borjan. Tesne pred prestávkou však prišla veľká chvíľa Sanusiho, ktorý nádhernou strelou rozvlnil sieť – 1:1. Nigérijský futbalista strelil už svoj šiesty gól v aktuálnom ročníku a spolu s Kováčikom a Assinorom je najlepším kanonierom nášho mužstva. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Rozhodol Marcelli

Po prestávke sme hrali ešte odvážnejšie, no Paraj, Kováčik ani Assinor svoje šance nepremenili, na opačnej strane sa nepresadil Barseghjan. V záverečnej desaťminútovke sa vyznamenal Rehák a naša defenzíva odolávala aj ďalším možnostiam súpera. Keď sa už zdalo, že si z horúcej bratislavskej pôdy privezieme cenný bod, Slovan udrel. K lopte sa dostal talentovaný Nino Marcelli a poslal ju nechytateľne k vzdialenejšej žrdi. O bodový zisk tak prišlo naše mužstvo v posledných sekundách duelu.

Túžba po víťazstve

„Už niekoľkýkrát sme dovolili Slovanu otočiť zápas, v ktorom sme boli lepší. Gól v nadstavenom čase je vec, ktorú riešime každý deň na tréningu. Hráčom nemám čo vyčítať. Sme kúsok od toho, aby sme boli lepší ako Slovan, o tom nepochybujem. Je jedno, či sme na šiestom alebo dvanástom mieste, každý zápas je dôležitý. V situáciách v šestnástke sme ešte suroví a potrebujeme čas,“ zhodnotil duel Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová a doplnil ho René Paraj. Jeden z našich najskúsenejších hráčov bezprostredne po skončení duelu priznal, že sa mu bude stretnutie ťažko hodnotiť a musí to predýchať: „Diváci videli dobrý zápas z oboch strán, mali sme šance my a aj súper. Druhý polčas sme dobre začali, ale na konci Slovan ukázal silu a zasa nás vytrestal. Veľmi sme chceli zápas zvládnuť, no nepodarilo sa nám to. Slovan je na konci silný, neviem, prečo si na to nedáme pozor.“

Prelomiť sériu bez ligového víťazstva sa pokúsia naši hráči už v najbližších dueloch. Najskôr na pôde Dunajskej Stredy a následne privítajú v Zelpo aréne trnavský Spartak.