Podbrezovská cesta v Lige majstrov sa skončila

V tohtoročnej edícii Ligy majstrov skončili naši kolkári na nepopulárnom štvrtom mieste. Foto: ŠK ŽP

Podbrezovskí kolkári absolvovali počas veľkonočných sviatkov záverečný turnaj Ligy majstrov 2023/2024 a opäť na Balkáne, v srbskej Bačke Topoli. V prvom kole sme vyradili v dvojzápase Zadar, v druhom, po excelentnom výkone najmä v domácej kolkárni, sme získali skalp Splitu.

Do semifinále nám žreb pridelil opäť Chorvátov – KK Zaprešič. Zápas bol dramatický, ako to už býva medzi najlepšími. Opäť sa ukázalo, že okrem majstrovstva je potrebné mať aj trochu šťastia. Kolky potvrdili svoju zanovitosť, nevyspytateľnosť či krutú škodoradosť. Potrestajú každé zaváhanie či chvíľkovú stratu koncentrácie a ani netrpezlivosť sa nevypláca. V prvej trojici sme získali len jeden bod, Hendrych vyškolil nevýrazného Mancea. Súboj najlepších hráčov družstiev si ukoristil Kujundžič, keď Veselému utiekol až v poslednej dorážke (dráha 104/90 – 194). Celá kolkáreň však stíchla pred posledným hodom nášho Bínu. Potrebovali sme zhodiť šesť na zisk bodu a padlo päť. Celý zápas sa zrazu stal inakší, Chorváti nadobudli ľahkosť, našich začala ťažiť zodpovednosť a potreba získať nutné body. Zviazané ruky nedovolili pritlačiť súpera a na konci sme získali už len jeden bod. Celkovo tak zápas skončil 6:2 pre Zaprešič (3776:3679).

ŠK Železiarne Podbrezová: Veselý 642, Hendrych 632 (bod), Bína 610, Nemček 610 (bod), Vadovič 570, Gorecký 615.

Zápas o tretie miesto nebol o nič menej dramatický. SKK Raindorf patrí aktuálne k svetovej špičke. Aj bez zraneného Pointingera predstavuje pre súperov hrozbu. Po prvej trojici sme viedli 2:1. Vadovič otočil zápas, keď v druhej šesťdesiatke uhral krásnych 343 bodov a porazil silného Svobodu. Gorecký ustrážil Webera, čo znamenalo bod. Veselý napriek vyššiemu číslu podľahol krajanovi Kotálovi na setové body. Druhá trojica získala už len bod a rozhodovali tak aj celkovo zrazené kolky. Dlho to bolo veľmi vyrovnané, v jednu chvíľu aj na nulu. Nakoniec rozhodli výkony v dorážkach. Kým naši sa pasovali s dorážkou na viac hodov, súper často sériou deviatok utekal z nášho dosahu. Dôležitý bod Nemcom priniesol Lallinger výkonom 679 kolkov. Na koniec sme zaostali o 38 kolov, čo znamenalo nepopulárne štvrté miesto. Celkovo sa stretnutie skončilo 5:3 pre Raindorf (3810:3772).

ŠK Železiarne Podbrezová: Veselý 636, Vadovič 633 (bod), Gorecký 630 (bod), Nemček 604, Hendrych 621, Bína 648 (bod).

Určite sme však nezanechali zlý dojem, čo podotkol aj moderátor pri vyhlásení výsledkov, keď Podbrezovú označil za družstvo, ktoré sa stále pohybuje v špičke svetových súťaží.