Veľkonočné radosti na Táľoch prilákali aj v tomto roku mnoho návštevníkov

Návštevníci podujatia si mohli zakúpiť výrobky od rôznych remeselníkov. Foto: F. Majerčík

Malebné prostredie turistického rezortu na Táľoch ožilo počas Veľkonočnej nedele tradičným podujatím Veľkonočné radosti. Konalo sa už po desiatykrát a pod vrcholy Nízkych Tatier zavítali nielen obyvatelia regiónu, ale i návštevníci z rôznych kútov Slovenska.

O dobrú náladu sa postarali aj členovia FS Partizán. Foto: F. MajerčíkVeľkonočné radosti charakterizovala výborná nálada a bohatý kultúrny program. Prítomných potešili vystúpenia Ľudovej hudby Čerešienka, heligonkárov z Čierneho Balogu či Folklórneho súboru Partizán z Banskej Bystrice. Návštevníci mali možnosť vidieť ukážky remesiel, mohli sa zapojiť do súťaží a najmenších rozjasali tvorivé dielne a maľovanie na tvár. Akcia bola zároveň prehliadkou našich ľudových tradícií. Rezké tóny ľudovej hudby roztancovali malých i veľkých, tradičné jedlá i rôzne špeciality rozvoniavali v širokom okolí. O chuťové poháriky sa starali kuchári z akciovej spoločnosti Tále, ktorí naplno ukázali svoje umenie.

Návštevníci si rozhodne prišli na svoje, čo potvrdzovali aj usmiate tváre a dobrá nálada počas celého dňa.

Záujem rastie

Spokojnosť s priebehom podujatia vyjadrili aj organizátori. „Veľkonočné radosti oslavujú nielen príchod jari a blížiacej sa letnej sezóny, ale poukazujú na bohatú kultúru, tradície a remeslá Horehronia. Z roka na rok sa tešíme čoraz väčšiemu záujmu zo strany návštevníkov, ktorí prichádzajú nielen kultúrne sa vyžiť, ale ochutnať i gastronomické špeciality,“ povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a doplnila ju Miroslava Rybovičová z akciovej spoločnosti Tále: „Podujatie dopadlo výborne a podľa našich očakávaní. K celkovej dobrej atmosfére a nálade nám, okrem pestrého programu a dobrého jedla, prispelo aj krásne počasie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.“

Príprava na leto

Veľkonočné radosti tak dali definitívnu bodku za zimnou sezónou. Na Táľoch sa už všetci pripravujú na leto, ktoré bude tradične bohaté. Na svoje si rozhodne príde každý, kto do tohto obľúbeného kúta Horehronia zavíta. Pripravené sú golfové turnaje, detské tábory či viaceré atrakcie. No niekedy stačí len prísť, užiť si ticho tamojšej prírody, ochutnať vynikajúce jedlá či oddýchnuť si vo wellness a domov odídete nabití energiou.