Starší žiaci U-15 s postupom do nadstavbovej časti

 

Výrazný úspech dosiahli v prebiehajúcej sezóne starší žiaci FK Železiarne Podbrezová U-15 pod vedením hlavného trénera Daniela Valacha. Po základnej časti, ktorá pozostávala z jedenástich kôl, obsadili naši hráči 4. miesto v tabuľke I. ligy starších žiakov – skupina stred a zabezpečili si postup do nadstavbovej časti medzi najlepších osem tímov stredného a východného Slovenska.

Pekný úspech si zaistili hráči ročníka narodenia 2004 ziskom 18 bodov za päť výhier a tri nerozhodné výsledky. Rozhodujúci postupový bod získali na ihrisku v Rimavskej Sobote, kde remizovali 0:0.

Tréner Daniel Valach: „Tento zápas bol pre nás skúškou, v ktorej sme v konečnom dôsledku obstáli. Tento fakt ma teší hlavne kvôli chlapcom, ktorí si za svoj prístup a snahu tento, možno maličký, no úspech, zaslúžili. Hoci víťazstvo by bolo sladšie, som rád, že po slzách prepukla v šatni veľká radosť. Čo sa týka výkonu, určite nebol oslnivý, no na druhej strane, bol zodpovedný. Určite sme boli lepším a dominantnejším tímom, škoda len predfinálnej a finálnej fázy, ktorá mala byť určite dôraznejšia a sebavedomejšia. Možno by nám vtedy viac prialo aj šťastie, ktoré nám v jednej „tutovej“ situácii ukázalo až príliš krutú tvár. Chalani to však, opakujem a zdôrazňujem, zvládli, a odo mňa si zaslúžia absolutórium. Všetci, vrátane tých, ktorí museli zostať len doma.“

V nadstavbovej časti sa hráči Podbrezovej stretnú dvojkolovo so štyrmi najlepšími tímami z východnej skupiny a tromi konkurentmi zo stredného Slovenska. Priamou konfrontáciou s mládežníckou špičkou dostávajú mladí hráči možnosť posúvať sa vpred a pripraviť sa na prechod do celoslovenskej ligovej súťaže mladšieho dorastu. V nadstavbových dueloch prajeme zverencom trénerského dua Valach – Klusaček veľa tímových úspechov.