STUŽKOVÁ IV.H

 

„Navždy sa zachová, v pamäti stužková…“

 

Čierno-krémová výzdoba, na stoloch čajové sviečky, zo stropu pustené blikajúce svetielka, po stenách miestnosti spoločné fotky a všade naokolo vystrašení študenti. Presne tak vyzeral začiatok našej stužkovej, ktorá sa konala dňa 16.11.2018 v Dome kultúry v Podbrezovej a priebeh celého dňa si rozhodne vryjeme do pamäti.
Už od rána sme my, žiaci IV.H triedy behali po sále a snažili sa pripraviť miestnosť, aby bola dokonalá. Čas nám však ubiehal neuveriteľnou rýchlosťou a ani sme sa nenazdali a bolo 17:30, teda začiatok našej stužkovej. Už o piatej popoludní začali prichádzať nedočkaví rodičia, ktorí chceli vidieť svoje „nesmelo dospelé“ deti. Keď sa všetci usadili, začali sme tradičným nástupom, ktorý bol však pre nás veľmi výnimočný. Pokračoval príhovor spolužiaka, následne veľmi dojímavý príhovor pani triednej učiteľky, ktorý nenechal jedno oko suché. Pani riaditeľka nám taktiež povedala veľmi milé slová, ktoré sme si zobrali k srdcu a určite na ne nezabudneme. Po príhovoroch nasledovala časť, na ktorú sme sa tešili najviac, pripínanie zelených stužiek. Okrem toho sme ako darček dostali od člena predstavenstva a technického riaditeľa, pána Ing. Milana Srnku, PhD
v mene Železiarní Podbrezová power banku. Hrdo sme sa so stužkami a darčekom postavili na pódium a spoločne si zaspievali Gaudeamus. Po dospievaní študentskej hymny mal v mene rodičov príhovor pán Golian.  Nesmel chýbať ani rodičovský a učiteľský tanec a chutná večera.
O 19:30 sme otvorili brány a pustili dnu svojich kamarátov, aby si pozreli program, ktorý sme si nacvičili. Nemal ani hodinu, no podľa reakcií učiteľov a rodičov pobavil presne tak, ako mal. Počas voľnej zábavy hral DJ hlavne staršie piesne, takže sa bavili aj učitelia, aj rodičia, aj študenti. Pred polnocou sa chlapci prezliekli za mafiánov, ukradli pani riaditeľku, pani zástupkyňu a pani triednu učiteľku a donútili ich podpísať našich Desatoro. Po odsúhlasení sa prečítali básničky na každého žiaka a pokračovala voľná zábava, ktorá sa potiahla až do pol piatej rána.
Na záver by som sa chcela poďakovať zriaďovateľovi ŽP, pánovi Ing. Milanovi Srnkovi, učiteľom, rodičom, partnerom a spolužiakom za úžasný večer.