Hráči a tréner sa zhodli: Proti Košiciam sme odohrali najlepší zápas v jarnej časti

Naši futbalisti oslavujú gól do siete Košíc. Foto: FK ŽP/Milan Štefánik

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová pokračujú vo víťaznom jarnom ťažení. Po Banskej Bystrici, Skalici a Námestove zdolali ďalšieho súpera – FC Košice.

Mužstvo z metropoly východu vedelo, že ak si chce udržať šance na zisk primátu v druhej lige, na Horehroní musí zabodovať. Sebavedomé vyhlásenia značili veľké odhodlanie. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča plánovali náš tím ozbíjať o mimoriadne cenné body. Železiari ale súboj zvládli. Takmer počas celého priebehu boli lepší a zaslúžene si pripísali plný bodový zisk. Tréner Roman Skuhravý hráčov pochválil a zložil im kompliment v duchu, že odohrali najlepší zápas po zimnej prestávke.

Spokojnosť netajili ani samotní protagonisti. K stretnutiu sa postavili zodpovedne a neustále bolo vidieť ich snahu súpera prevýšiť. Naši hráči si uvedomujú, že do konca sezóny je ešte dostatok zápasov, no krôčik po krôčiku kráčajú za vytúženým cieľom. „Je veľmi pozitívne, že sme zaznamenali štvrté jarné víťazstvo v rade. Prvý polčas sme mali pod kontrolou. Výnimkou bolo asi päť alebo desať minút v jeho priebehu, keď súper hrozil zo štandardných situácií,“ povedal bezprostredne po stretnutí stredopoliar Jozef Špyrka.

V druhom dejstve sa východniari pokúsili o obrat, lenže Podbrezová väčšiu drámu nepripustila. „Po prestávke sledovali diváci hru hore-dole. Myslím si však, že sme priebeh duelu mali vo svojich rukách. Posledných 15-20 minút sme hrali s pokojom na kopačkách. Teší ma tiež, že sme boli efektívni a dali tri góly. Mohli sme aj viac, lenže ďalšie šance sme už nepremenili,“ pokračoval v hodnotení 22-ročný futbalista.

Takmer zbúrali šatňu

Podľa slov Špyrku Košičania našich hráčov príliš neprekvapili. „Zo všetkých súperov, s ktorými sme sa po zimnej prestávke stretli, boli práve Košice najviac futbalové. Snažili sa otvárať hru a dostávali sa k nebezpečným štandardným situáciám. Je pozitívne, že sme vyhrali aj štvrtý duel. Sme však nohami pevne na zemi a hoci to bude znieť ako klišé, ideme od zápasu k zápasu a neriešime, s kým hráme. Na každé stretnutie sa pripravujeme zodpovedne,“ nechal sa počuť mladý futbalista.

Pár minút po poslednom hvizde rozhodcu vládla v útrobách Zelpo arény výborná nálada. Z domácej šatne sa ozývali oslavné chorály a hráči si víťazstvo dosýta užívali. Miestami to vyzeralo, že steny štadióna takýto hluk nevydržia. „Pokrik je každým ďalším úspešným zápasom radostnejší. Teraz nás čaká pauza, musíme sa pripraviť čo najlepšie na najbližšieho súpera,“ dodal Špyrka.

Duel kontrolovali

Pozitívne hodnotil súboj i Daniel Pavúk, autor dvoch našich gólov. Aj jeho veľmi teší zisk troch bodov a úspešný krok v ceste za vytúženým postupom. „Myslím si, že sme hrali dobre celý zápas. Aj keď súper hrozil zo štandardiek, chvalabohu, ustáli sme ich, dali dva góly a do kabín sme išli s pokojným vedomím, že vyhrávame o dva presné zásahy. Po zmene strán sme duel kontrolovali,“ povedal úspešný strelec.

Pavúk sa najskôr presadil v priebehu prvého polčasu. Šikovne si vo veľkom vápne našiel loptu a poslal ju za chrbát skúseného gólmana Igora Šemrinca. „Videl som priestor na zadnej tyči, kde som si nabehol. Samo Ďatko mi poslal krásny center. Teší ma, že som situáciu zakončil gólom,“ opísal svoj prvý presný zásah.

Druhý gólový moment prišiel po zmene strán. Podbrezová sa dostala do brejku, hostia nedovolene zastavili práve Pavúka a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil sám faulovaný hráč a strelou k ľavej žrdi pridal tretí gól svojho tímu.

„Na prípadnú jedenástku sme boli určení traja. Ja som si veril, zobral si loptu a premenil som,“ povedal dvojgólový hrdina a potvrdil slová svojho spoluhráča o najlepšom jarnom výkone. „Súhlasím, bol to pre nás top zápas v jarnej časti. Hrali sme pokojne svoju hru. Myslím si, že sme duel zvládli tak, ako sme si povedali a predstavovali. Škoda len gólu, ktorý sme dostali. Ale prvoradé sú tri body. Košice majú totiž veľmi dobré mužstvo,“ doplnil Pavúk.

Futbalista, ktorý nedávno oslávil 24. narodeniny, sa obzrel aj za ostatnými vystúpeniami FK Železiarne Podbrezová v jarnej časti. „Odohrali sme štyri ťažké zápasy. Vyhrali sme tri proti top tímom druhej ligy. Ale ani súboj s Námestovom nebol jednoduchý. Sme však spokojní, že máme toľko bodov. Je to úžasné a ideme ďalej,“ doplnil.

Odložený zápas

Roland Galčík (vpravo) strelil Košiciam nádherný gól. Foto: FK ŽP/Milan ŠtefánikNaši hráči mali odohrať najbližšie ligové kolo už 27. marca na pôde FC ŠTK 1914 Šamorín. Duel sa napokon hrať nebude, nakoľko vedenie nášho klubu požiadalo o presun. Zápas sa bude hrať 5. apríla (utorok) o 16. hodine na štadióne súpera. Dôvodom odkladu bola skutočnosť, že viacerí hráči FK Železiarne Podbrezová boli povolaní do reprezentácie. Richard Ludha, Peter Kováčik, Mikuláš Bakaľa a Roland Galčík si oblečú dres „dvadsaťjednotky“, Nicolas Šikula bude podbrezovské farby hájiť v kategórii U19.

„V tejto chvíli máme šestnásťčlenný káder. Štyria hráči boli nominovaní do U21 a Šikula do U19, takže stretnutie by sme neodohrali, aj keby sme veľmi chceli. Najbližším súperom teda bude Púchov. Dobre sa naňho nachystáme, pretože nemáme v úmysle nikoho podceniť,“ povedal Roman Skuhravý, kormidelník nášho tímu.

Železiari tak nastúpia na najbližší domáci súťažný zápas v piatok, 1. apríla, keď privítajú MŠK Púchov.
Medzitým ešte odohrali prípravný duel v stredu, 23. marca. V Zelpo aréne privítali fortunaligovú ŠKF Sereď. Konečný výsledok bol známy až po redakčnej uzávierke.