Editoriál

Slnko je na oblohe čoraz vyššie a dáva o sebe vedieť viac a viac. Hoci okolité vrchy sú stále pokryté bielou pokrývkou, kalendár i počasie avizujú príchod jari. Stromy začínajú pučať, podbele a snežienky vykukujú zo suchej trávy. Príroda sa postupne prebúdza a hrejivé lúče nám vlievajú viac optimizmu a úsmevu na tvár. Hoci sa nám zima ešte pripomína miernymi nočnými mrázikmi, jej vláda bude čoskoro minulosťou.

Nekončí sa ale zimná sezóna na Táľoch, kde sú stále výborné podmienky na lyžovanie. Návštevníkov poteší jedinečná zľava na skipas, o ktorej píšeme v aktuálnom vydaní našich novín. S príchodom jari je spojená aj zmena času. Už tento víkend si posunieme ručičky na hodinkách dopredu. Cieľom striedania času je najmä úspora elektrickej energie, ale i efektívnejšie využitie denného svetla. Ako prvý to už v 18. storočí spomenul Benjamin Franklin. U nás sa naďalej mení čas dvakrát do roka.

Dlhšie dni znamenajú viac možností na rôzne vonkajšie aktivity. Niekto vybehne do záhrady, ďalší upratujú okolie a mnohí sa začnú viac hýbať. Pohyb na čerstvom vzduchu a dávka vitamínu D zo slnka majú na náš organizmus blahodarné účinky. Vychutnajme si naplno prvé teplé dni v prírode alebo v záhrade, na bicykli či korčuliach. Každá pohybová aktivita je veľkým plusom. Telo sa nám odmení lepším zdravím, dobrou náladou a pozitívnejším myslením, ktoré je v súčasnosti veľmi dôležité.