Naši biatlonisti potešili na pretekoch v Osrblí

Sebastián Ilavský na trati. Foto: Biatlonový oddiel ŠK ŽP

V závere februára sa v biatlonovom areáli v Osrblí uskutočnilo 3. kolo IBU Cupu, ktoré bolo zároveň majstrovstvami Slovenskej republiky vo všetkých vekových kategóriách. Zastúpenie mal i náš oddiel. Podbrezovské farby hájili starší dorastenci Sebastián Ilavský a Tamara Molentová a medzi juniormi sa predstavil Filip Bury.

Naši biatlonisti rozhodne nesklamali a dosiahli zaujímavé výsledky. Sebastián Ilavský sa postavil na štart pretekov s hromadným štartom na 12,5 kilometra. Na strelnici hneď v úvode trikrát minul, k tomu pridal chybu aj na tretej streľbe a do cieľa prišiel na 11. mieste. V súťaži na 10 kilometrov urobil na strelnici viacero chýb. Nakoniec z toho bolo 8. miesto. V rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra vybojoval piate miesto.

Vo vytrvalostných pretekoch na 10 kilometrov nám radosť urobila Tamara Molentová, ktorá tretím miestom v celkovom hodnotení bola najlepšou Slovenkou v štartovom poli.

V meraní síl s hromadným štartom na 7,5 kilometra skončila piata, v rýchlostných jej pódium ušlo len o vlások. Napokon z toho bola nepopulárna štvrtá priečka.

Junior Filip Bury obsadil vo vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov celkové 5. miesto, čo stačilo na bronzovú medailu medzi Slovákmi. Ešte viac sa mu darilo na 12,5 kilometrovej trati. Obsadil výbornú druhú priečku, pričom ho predbehol iba Jakub Kováčik, a to vďaka lepšej streľbe.

V rýchlostných pretekoch na 10 kilometrov to Filip Bury rozbalil naplno. Na strelnici urobil iba jednu chybu a vďaka kvalitnému behu preťal cieľovú rovinku ako prvý, pričom jeho náskok pred druhým Kováčikom bol viac ako dve a pol minúty.

Biatlonová sezóna sa pomaly končí. Náš oddiel dosiahol viacero výborných výsledkov.
Podrobnejšie hodnotenie vám prinesieme v niektorom z ďalších vydaní nášho dvojtýždenníka Podbrezovan.