Prioritou spoločnosti KBZ je stabilizácia firmy a obmedzenie straty

KBZ s.r.o. je dlhodobým partnerom a dcérskou spoločnosťou Železiarní Podbrezová a.s. Vďaka skúsenému manažmentu, kvalifikovanému personálu a modernej technike si firma vybudovala stabilnú pozíciu na slovenskom trhu a v súčasnosti patrí k popredným spoločnostiam, ktoré podnikajú v oblasti nakladania s odpadmi, predovšetkým s farebnými kovmi a železným šrotom.

Po vlaňajšom úspešnom období aj KBZ s.r.o. poznačila nepriaznivá situácia na trhu. „Museli sme sa vysporiadať so zvýšenými cenami energií i pohonných látok. Stúpli nám taktiež mzdové náklady, čo prispelo k spomaleniu obchodnej činnosti,“ zosumarizoval Andrej Orolín, konateľ KBZ s.r.o. Následne však poznamenal, že nárast nákladov sa vedeniu podarilo udržať pod kontrolou. 

Konateľ firmy taktiež potvrdil klesajúci dopyt, ktorý postihol hutnícky priemysel a jeho odvetvia. „Očakávame horšie hospodárske výsledky, preto sme aj z tohto dôvodu ďalšie investície a rozvoj pozastavili. Podarilo sa nám však zakúpiť nový pozemok, v ktorom vidíme potenciál v budúcich rokoch,“ pokračoval.

Podľa A. Orolína však nie sú vyhliadky do nasledujúcich mesiacov príliš optimistické. „Neočakávame žiadne zásadné zlepšenie. Budeme sa snažiť spoločnosť zastabilizovať a čo najviac obmedziť straty,“ uzavrel.