Mladí kolkári získali šesť medailí

Andrej Balco a Daniela Mócová boli najúspešnejší vo svojich kategóriách. Foto: D. Móc

Chorvátsky Otočac hostil aj tento rok medzinárodný mládežnícky kemp NBC. Pod vedením nášho trénera Miloša Ponjavića a medzinárodného tímu trénerov z Rakúska, Česka, Chorvátska, Slovenska, Slovinska a Srbska pracovali mladí hráči na fyzickej príprave, zdokonaľovaní techniky hry a hráčskych zručností. Slovenská výprava vycestovala do Chorvátska pod vedením trénera Daniela Móca.

V závere kempu sa uskutočnili súťaže, v ktorých sa výrazne presadili železiari v slovenských dresoch. Obaja naši mladí hráči sa stali zároveň najúspešnejšími účastníkmi vo svojich kategóriách.

Andrej Balco získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. Ovládol súťaž jednotlivcov, keď po nie veľmi vydarenom štarte v kvalifikácii predviedol vo finále skvelý výkon (634), vďaka ktorému zvíťazil nielen vo finále, ale zároveň sa stal víťazom súťaže jednotlivcov. Okrem toho si Andrej z Chorvátska odniesol aj striebro zo súťaže tandem mix, ktoré získal spolu s tandemovou partnerkou z Rakúska.

Daniela Mócová vybojovala jedno zlato a dve striebra. Najskôr zvíťazila v súťaži šprint, keď postupne vyradila dve hráčky zo Srbska, následne Rakúšanku a napokon vo finále zdolala aj Chorvátku. V súťaži jednotlivkýň dva vyrovnané výkony na 120 HZ priniesli Daniele striebro z finále a zároveň striebro v kombinácii.