Pochvala za trávnik

V minulej sezóne sme si zvykli, že tréneri súpera na pozápasových tlačových konferenciách vyzdvihovali fungovanie podbrezovského futbalového klubu. V nastolenom trende pokračoval aj Jaroslav Hynek, kormidelník MŠK Žilina po poslednom zápase. Tento raz adresoval slová chvály divákom a všetkým, ktorí sa starajú o trávnik v Zelpo aréne. 

„Chcel by som sa na úvod vyjadriť k fanúšikom, ktorí boli skvelí. V Podbrezovej vládla parádna atmosféra. Navyše, trávnik bol napriek dažďu vynikajúco pripravený. Gratulujem Podbrezovej, akým spôsobom sa situácie zhostila,“ nešetril chválou J. Hynek.

Nový trávnik bol pritom vysadený len v máji, preto panovali obavy, ako sa vysporiada s vodou a náročnými podmienkami. Obavy boli zbytočné, terén bol vo vynikajúcom stave počas celého duelu.

„Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa starajú o ihrisko. Odviedli neskutočnú prácu,“ povedal náš útočník Chris Kabongo.

„Po výmene trávnika voda veľmi rýchlo odteká z jeho povrchu. Terén bol na zápas so Žilinou veľmi dobre pripravený a všetci boli spokojní,“ povedal Peter Svoboda, technický vedúci FK Železiarne Podbrezová pre klubový web a dodal: „Dve hodiny pred zápasom prestalo pršať. Kosenie neprichádzalo do úvahy. Trávnik sme len zrovnali valcom a manuálne vylajnovali. Žiadne ďalšie zvláštne úkony neboli potrebné.“

Hracia plocha v Zelpo aréne teda bez akýchkoľvek problémov vydržala náročné podmienky počas zápasu. Výmena trávnika sa tak ukázala ako opodstatnená a nevyhnutná. V budúcnosti teda už nehrozí scenár, aký nastal v poslednom zápase minulej sezóny proti Ružomberku.