Pojazdný bufet má skrátiť čas výdaja stravy

 

Situácia spôsobená šírením ochorenia COVID-19 ovplyvnila aj systém stravovania v našej spoločnosti. ŽP Gastroservis svoju prevádzku od 17. marca 2020 prispôsobil daným možnostiam. Na začiatku koronakrízy boli stravníkom k dispozícii dva druhy bagiet podávané formou balenej stravy a potravinové balíčky.

 

Od 11. mája pribudol aj pojazdný bufet, ktorý je denne od 8. do 10. hodiny k dispozícii v novom závode medzi ťahárňou rúr a valcovňou bezšvíkových rúr a v starom závode od 11. do 13. hodiny na parkovisku pred budovou zásobovania. Foto: I. Kardhordová

 

Od 30. marca bola ponuka rozšírená o jedno chladené jedlo a od 11. mája je týždenný jedálny lístok rozšírený o ďalšie tri druhy balenej stravy. V snahe vyjsť zamestnancom v ústrety, s cieľom skrátenia času výdaja stravy v kantínach, od pondelka pribudol aj pojazdný bufet, ktorý je denne od 8. do 10. hodiny k dispozícii v novom závode medzi ťahárňou rúr a valcovňou bezšvíkových rúr a v starom závode od 11. do 13. hodiny na parkovisku pred budovou zásobovania.

Hoci sú naši stravníci bežne zvyknutí na vyšší štandard a ponuku z ôsmich jedál, ŽP Gastroservis aj počas tohto komplikovaného obdobia sleduje v prvom rade cieľ, uspokojiť svojich zákazníkov. A či sa im to darí, opýtali sme sa náhodných spolupracovníkov:

Filip MAJERÍK, Te
– Myslím si, že na tie obmedzené možnosti urobili všetko, čo mohli. Ja si beriem z kantíny nápojové balíčky a vyhovujú mi. Podľa mňa je balíček v danej cenovej relácii dobre vybavený. Ja som spokojný.

Oliver ZAJAK, Te
– Chápem, že koronavírus obmedzuje možnosti a za danej situácie je to dobre vyriešené. Ja si objednávam stravu cez internet, v mikrovlnke si ju zohrejem a je to v pohode. Páči sa mi, že sa možnosti postupne rozširujú. Každému chutí niečo iné.

Ivan SCHWARZBACHER, Te
– Ja si beriem bagety, tie mi chutia. Chladené jedlá mi veľmi nechutia a pre mňa je tá porcia malá. Radšej sa stravujem inak.

Ing. Filip DRUGDA, Tcú
– Chodím do kantíny a pochopiteľne, opatrenia súvisiace s koronavírusom spôsobujú, že výber jedál je oklieštený. Najprv boli len bagety, každý deň iný druh, potom kačacie stehná, tie mi veľmi nechutili. Dnes mám objednané kuracie stehno s ryžou. V rámci tých možností je to dobré.

Marek VAŇO, Ppam
– Počas krízy nechodím do kantíny často, predtým som chodil pravidelne. Teraz si nosím jedlo aj z domu. Myslím si, že v rámci možností, ktoré dovolia predpísané opatrenia, je to prijateľné. Momentálne som si objednal mäso s tarhoňou. Podľa mňa je táto strava dobrá.

Mgr. Zdenka MEDVEĎOVÁ, Vt
– Väčšinou chodím na stravu alebo si beriem balíčky. Tak, ako každému, raz mi strava chutí, inokedy trochu menej. Je to rozdiel, keď je ponuka v dôsledku prijatých opatrení súvisiacich s koronavírusom, zúžená. Teraz si beriem viac balíčky, občas bagetu alebo chladené jedlo. Zo začiatku sa mi zdali tie bagety trochu suché, ale teraz je to už fajn.