Okresné kolo v cezpoľnom behu stredných škôl

 

Žiaci obidvoch našich škôl si úspešne počínali na okresnom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 20. septembra v Brezne. Družstvo chlapcov i dievčat zo Súkromného gymnázia Železiarní Podbrezová (SG ŽP) zvíťazilo a žiaci Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarní Podbrezová (SSOŠH ŽP) obsadili v súťaži družstiev druhé miesto.

Družstvo tvorili traja súťažiaci a do výsledkov sa započítavalo umiestnenie dvoch najlepších pretekárov. Na základe súčtu ich umiestnení bolo určené poradie. V prípade, že dve alebo viac družstiev mali rovnaký počet bodov, o poradí rozhodovalo umiestnenie tretieho pretekára družstva v cieli.

 

Úspešní medailisti zo súkromných škôl ŽP  z okresného kola v cezpoľnom behu
Úspešní medailis z okresného kola v cezpoľnom behu

 

Dievčatá zo SG ŽP obsadili suverénne prvé tri priečky a chlapci prvé dve miesta. Okrem prvých miest v súťaži družstiev tak žiaci SG ŽP dosiahli aj individuálne úspechy. V cezpoľnom behu žiakov stredných škôl jednoznačne zvíťazil Tomáš Sklenárik, za ním dobehol na 2. mieste Timotej Piliarkin, ktorý štartoval ako jednotlivec a nebol zaradený do družstva. V krajskom kole by však už mal pomôcť postupujúcim chlapcom. V súťaži stredoškoláčok kompletné stupne víťazov obsadili žiačky SG ŽP, keď dobehli v poradí Mária Remeňová, Zuzana Remeňová a Ema Kapustová.

Víťazné družstvá chlapcov i dievčat zo SG ŽP postúpili na krajské kolo, ktoré sa bude konať 18. októbra v Žiari nad Hronom. V prípade ďalšieho úspechu môžu naši žiaci pomýšľať na M-SR v cezpoľnom behu, tie sa uskutočnia 24. októbra v Liptovskom Mikuláši. Pre žiakov stredných škôl bude pripravená trať v dĺžke 5 – 5,5 km, stredoškoláčky pobežia 3 – 3,5 km. Postupujú víťazné trojčlenné družstvá z krajských kôl v každej kategórii a najlepší jednotlivci, ak nie sú členmi postupujúcich kolektívov.