Náš bývalý žiak úspešný v cyklistike 

 Sme hrdí nielen na našich súčasných žiakov, ale samozrejme aj na našich absolventov. Lukáš Kubiš je určite jedným z nich.

Momentálne pôsobí v Dukle Banská Bystrica a v pretekoch Okolo Slovenska sa umiestnil najlepšie spomedzi všetkých Slovákov. V lete sa na majstrovstvách Slovenska umiestnil ako tretí. Veľmi sa tešíme z jeho úspechov a držíme mu palce v jeho ďalšej kariére.

Svoje dojmy z pretekov Okolo Slovenska opísal takto: „Bol to môj druhý štart na pretekoch Okolo Slovenska. Štartovalo sa v silnej konkurencii World Tour tímov. Etapy mali každý deň zvlnený charakter, čo mi vyhovovalo. S tímom sme sa snažili tvoriť úniky, vyhrávať prémie a pobiť sa o dresy. Podarilo sa mi v časovke zájsť najlepšie zo slovenských jazdcov a tak som sa obliekol do dresu pre najlepšieho slovenského pretekára, ktorý sa mi podarilo udržať až do konca pretekov. Etapa, čo etapa nebola jednoduchá, vždy dochádzal do cieľa vyselektovaný balík. Mne sa darilo byť vždy v prvej skupine a tak som navyšoval vedenie v boji o tento dres. V celkovom ponímaní ma teší, že som vyhral dres pre najlepšieho slovenského pretekára, ale mrzí ma, že v celkovom hodnotení to nebolo až také dobré. Snáď na rok to bude lepšie a pokúsim sa pobiť o top 10 v GC.“