1.FC Tatran Prešov – FO ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:1)
Góly: 43. Kochan (pen.), 70. Viazanko

1.FC Tatran: Talian – Petko, Dzurík, Keresteš, Kačala – Kubus (65. Katona), Micherda, Hovančík, Trebuňák (82. Straka) – Streňo – Rolinc.
FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko (55. Mikuš), Kochan (83. Kuzma), Polievka – Bernadina (88. Kupčík).
FK DAC 1904 Dunajská Streda – FO ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:1)
Góly: 24. Šafranko, 59. Vida – 28. Mikuš, 63. Bernadina.
Tri kolá pred koncom čakal na FO ŽP Šport Podbrezová veľmi náročný duel na pôde Dunajskej Stredy, teda tímu, ktorý na jar ešte neokúsil chuť porážky. Zverenci trénera Csabu Lászlóa ťahali pred stretnutím skvelú sériu štrnástich ligových zápasov bez prehry. Tá začala ešte v novembri minulého roku. Navyše, Dunajskostredčania posledných päť zápasov vyhrali. Kvôli kartám vypadli Patrik Vajda, Róbert Polievka a chýbal aj Lazar Djordjević. K dlhodobejšie zraneným sa teda pridalo toto trio, a tak sa na lavičku dostalo niekoľko dorastencov a v základnej zostave došlo k posunom. Na ľavú stranu defenzívy naskočil Lukáš Migaľa, Vajdu v strede poľa nahradil stopér Ľuboš Kupčík. Už v štvrtej minúte sa o prvú vážnejšiu situáciu postaral Matúš Mikuš, ktorý si spravil priestor cez Michalíka a zakončil len tesne nad bránu. Po štvrťhodine hry dokonca Miroslav Viazanko, po skvelej práci Lukáš Migaľu, dostal loptu do siete, lenže hlavný arbiter hru vrátil pred šestnástku, odkiaľ nepochopiteľne nariadil priamy kop a presný zásah skúseného záložníka Podbrezovej neuznal. A tak platilo „nedáš dostaneš“, keď sa na druhej strane presadil náš bývalý hráč Pavol Šafranko. Loptu si z krídla naviezol do streleckej pozície a aj vďaka teču kapitána Kostelného ju usmernil do brány (0:1). Prešli však iba štyri minúty a aktívny Matúš Mikuš rozvlnil sieť za súperovým brankárom. K zakončeniu sa dostal po aktivite Matúša Turňu a Endyho Bernadinu, keď dorazil loptu prudko pod brvno. Otočiť skóre v prospech Podbrezovej mohol Viazanko, no z hranice šestnástky namieril tesne nad. V 37. minúte sa hrdinom „Železiarov“ stal Matúš Turňa, ktorý dokázal v poslednej chvíli odkopnúť loptu na roh pred Vidom. V závere prvého dejstva sa Pablo Podio dostal k niekoľkým priamym kopom, no bez gólového efektu. Druhý polčas začínal trochu opatrne, ale postupom času sa vrátila hra do zabehnutých koľají. Domáci hráči sa aj druhýkrát dostali do vedenia, keď Šafranko našiel Vidu a ten z hranice päťky prekonal Kuciaka (2:1). Opäť však prešli iba štyri minút a Podbrezová vyrovnala. Pablo Podio vyslal krásnu strelu z diaľky do brvna, lopta sa od brvna odrazila do brankára Slávika, následne do žrde a potom pred Bernadinu, ktorý svojou bojovnosťou zaskočil súpera a dorazil (2:2). Veľké príležitosti priniesol začiatok posledných desiatich minút riadnej hracej doby. Najskôr sa Martin Kuciak blysol proti presnému zakončeniu Mervóa k žrdi a z kontry Podbrezovej prišla strela Mateja Kochana nad. V závere tlak domácich síce prišiel, ale nebol nijako zdrvujúci a preto z horúcej pôdy berieme cenný bod za remízu 2:2. Tréner Karol Praženica hodnotil: „Zápas skončil výsledkom, ktorý zodpovedá jeho priebehu. Domáci dvakrát viedli, ale vždy sme dokázali vyrovnať. Snažili sme hrať aktívne, aby sme neumožnili domácim hrať svoju hru. Spokojný som v tom zmysle, že hráči nesklonili hlavy a dokázali vyrovnať. Výsledok je spravodlivý.“
FK DAC 1904: Slávik – Živković, Michalík (85. Sarr), Huk, Davis – Ljubicić – Pačinda, Ľupták (71. Mervo), Aluku (64. Kontár), K. Vida – Šafranko.
FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Migaľa (66. Magda) – Kupčík, Podio – Viazanko, Kochan (90. Káčerík), Bernadina – Mikuš (77. Kuzma).