Naši žiaci boli úspešní v stolnom tenise aj vo florbale

 

Napriek veľkej snahe naši žiaci nestačili na ligových hráčov
Napriek veľkej snahe naši žiaci nestačili na ligových hráčov. Zdroj: FB

 

Dňa 29. januára sa v Lučenci uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise. Naši chlapci zo Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová po úspešnom okresnom kole postúpili na túto súťaž, ktorej sa zúčastnilo osem najlepších družstiev z celého banskobystrického kraja.
Chlapci bojovali najlepšie ako vedeli v každom zápase, ale kvalita súperov bola jednoznačne na vyššej úrovni. Aj keď sa im nepodarilo zaznamenať lepší výsledok a umiestnenie, odchádzali s dobrým pocitom, že si mali možnosť zahrať stolný tenis s ligovými profesionálmi, čo bola pre nich cenná skúsenosť.
Školu reprezentovali: Dominik Šmiheľ, Dávid Štubniak a Vratko Tomek z III.A a Jakub Hazucha z I.B. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 

Dievčatá zo SG ŽP postúpili na krajské kolo vo florbale.
Dievčatá zo SG ŽP postúpili na krajské kolo vo florbale. Foto: FB

 

V novej športovej hale v Brezne sa uskutočnilo regionálne kolo vo florbale stredných škôl chlapcov aj dievčat. Obidva naše výbery SG ŽP bojovali o postup do krajského kola proti stredoškolákom z Gymnázia Martina Kukučína z Revúcej.
Chlapci po bojovnom výkone nedokázali poraziť jasne lepšieho súpera a podľahli mu 6:0. Naopak, dievčatá boli podstatne lepšie a aj napriek tomu, že prvú tretinu prehrali 2:0, dokázali otočiť nepriaznivý stav a celkový výsledok. Nakoniec skóre 4:2 v náš prospech stačilo na postup do krajského kola. Ďakujeme za peknú reprezentáciu.