Prvý zápas jarnej časti sme vyhrali

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1)

Góly: 11. Gatarić – 32. Oravec, 58. Špyrka, 91. Urbanič.

Úvodný zápas jarnej časti nám vyšiel výborne a z Nitry si odnášame tri body. Foto: Samuel MečiarV úvodnom zápase jarnej časti naši futbalisti cestovali do Nitry. Domáci pohrozili už v 5. minúte, keď z ľavej strany z ostrého uhla vystrelil Vestenický a jeho pokus Ludha odvrátil na roh. V 11. minúte otvoril skóre zápasu domáci Gatarić, keď ľavačkou spoza šestnástky prudko vypálil a jeho prízemná strela prekĺzla pomedzi ruky brankára Ludhu. O sedem minút neskôr pohrozili aj naši hráči, z pravej strany prihrával pred bránu Špyrka a jeho center v obrannom zákroku skončil od domáceho hráča na žrdi. V 23. minúte tiesnený Kiwior dával hlavou malú domov, no jeho úmysel vystihol Vestenický, jeho lob však zneškodnil pozorný Ludha. V 32. minúte sme vyrovnali, keď po rohovom kope Špyrku sa hlavou presadil stopér Oravec. Hneď z rozohrávky po góle ušiel domáci Sokovič po pravej strane, ale pred bránou nenašiel nabiehajúcich útočníkov Nitry. V závere polčasu sa ešte na hranici päťky výborne otočil s loptou Vestenický, no jeho strelu brankár Ludha výborne zneškodnil. V úvode druhého polčasu prenikol do šestnástky domácich Pavúk, no jeho nevýrazná strela ľavačkou brankára domácich neohrozila. V 58. minúte sme zvýšili na 1:2. Vo vnútri pokutového územia sa uvoľnil Špyrka a jeho technickú strelu tesne pred brankárom tečoval obranca domácich. V 71. minúte striedajúci Olatunji vysunul do vyloženej príležitosti Špyrku, ale jeho strela mierila len do brankára. Zaslúžené víťazstvo Podbrezovej upravil v nadstavenom čase Urbanič, keď ľavačkou prekvapil domáceho brankára Šípoša.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Tento zápas hodnotím veľmi dobre. Nielen preto, že sme vyhrali, ale aj preto, že sme podali dobrý výkon. Úvod stretnutia sme nemali dobrý. Inkasovali sme smoliarsky prvý gól. S chlapcami to nezatriaslo a stále chceli hrať svoju kombinačnú hru. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas sme boli futbalovejší. Chceli sme byť aktívni, držať loptu a myslím si, že aj na počet šancí, ktoré sme si vytvorili a nedotiahli do konca, sme si víťazstvo zaslúžili.“

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos, Zgrablić (83. Fábry), Farkaš, Chovanec – Šimončič, Bilovský (71. Valenta) – Kóňa – Gatarić, Vestenický, Soković (63. Machovec).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Pastorek (45. Paraj) – Urbanič, Špyrka, Breznaník (86. Bartoš) – Pavúk (62. Olatunji).