Kúpalisko otvorili už pred letnými prázdninami

Kúpalisko v Podbrezovej na sídlisku Kolkáreň je pripravené na leto. Foto: M. Gončár

Posledný júnový týždeň sa otvorili brány podbrezovského kúpaliska. Priaznivé slnečné počasie a vysoké teploty dopomohli k tomu, že kúpalisko mohlo byť otvorené ešte pred začiatkom letných prázdnin.

Návštevníci sa ako každoročne môžu schladiť a zaplávať si v 50-metrovom plaveckom bazéne. Pre menších sú tradične pripravené dva detské bazény. V areáli je možnosť zahrať si plážový volejbal, stolný tenis, zapožičať si lehátka a občerstviť sa v bufete. Ponuka nápojov a jedál ostáva rovnaká ako vlani, dokonca bude rozšírená o novinky. Návštevníci kúpaliska si budú môcť dať napríklad aj kebab burger či vyprážaný karfiol.

Ako nám povedala Soňa Máziková, riaditeľka spoločnosti ŠK Železiarne Podbrezová, prípravy aj tento rok prebiehali podľa plánu. „Začali sme 13. júna a pomohli nám i žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová. Chodili asi dvadsiati a pomáhali nám čistiť dlažbu či upratať areál kúpaliska. Ako každý rok, aj teraz sme vypúšťali bazén, ktorý sa nám z roka na rok riadi ťažšie. Vzhľadom k veku bazénovej fólie musíme dávať stále väčší pozor, aby sme ju nepoškodili. Rovnako sme pristupovali aj k detským bazénom. Je to v podstate ten istý kolobeh – vypustiť, vydezinfikovať, vyčistiť a zbaviť sa vodného kameňa. Samozrejmosťou je kosenie areálu, pričom nám pomohli futbalisti a zvyšok dokosila firma, ktorú objednala fabrika.“

O bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel na kúpalisku sa starajú plavčíci. Aj tento rok sú to brigádnici z radov študentov. Väčšina z nich už má s touto prácou bohaté skúsenosti. „Je to zohraná partia, robili tu aj roky predtým, čo je veľkou výhodou. O bezproblémový chod na kúpalisku sa tak nemusíme vôbec obávať,“ povedala S. Máziková.

Nezmenené vstupné a novinkou platba kartou

Napriek tomu, že ceny vo všetkých oblastiach rastú, vedenie ŠK Železiarne Podbrezová a.s. sa rozhodlo, že vstupné ostane aj tento rok rovnaké. Pre dospelých 6 eur, študenti a dôchodcovia zaplatia 4 eurá, deti od 5 do 15 rokov majú vstup za 3 eurá. Deti do 5 rokov neplatia. Po 14. hodine je vstupné zľavnené, čo je pre dospelých 4 eurá a pre deti, študentov a dôchodcov sú to 2 eurá. Novinkou oproti minulým rokom je platba kartou.

Letné kúpalisko v Podbrezovej je otvorené každý deň, aj počas sviatkov, od 10. do 18. hodiny. „Výnimkou je nepriaznivé počasie, o čom informujeme na našej stránke na Facebooku – Letné kúpalisko Podbrezová,“ doplnila S. Máziková.