Železiari už naplno zarezávajú aj s novými posilami

Z prípravného zápasu proti Liptovskému Mikulášu. FOTO: FK ŽPFutbalisti FK Železiarne Podbrezová odštartovali 13. júna letnú prípravu na novú sezónu. V hráčskom kádri i realizačnom tíme došlo k viacerým zmenám a ďalšie počas prípravného obdobia určite ešte nastanú.

Už na začiatku prípravy sa v kádri železiarov objavilo známe meno. David Depetris, argentínsky útočník so slovenským pasom, prišiel do nášho tímu z Banskej Bystrice. Najkrajšie roky zažil v Trenčíne a obliekal si aj dres Trnavy. Od 35-ročného futbalistu sa očakáva pomoc nielen na ihrisku, ale i v kabíne, kde bude rozdávať skúsenosti mladým spoluhráčom.

Na tri roky sa bordovo-bielym farbám upísal i ďalší útočník, ktorý hráva tiež na krídle. Tentokrát ide o 22-ročného českého futbalistu Daniela Smékala, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Skalici.

Ďalším novicom v ofenzíve bude Peter Juritka, ktorý úspešne absolvoval skúšku v našom klube. So železiarmi podpísal dvojročný kontrakt s ročnou opciou. Devätnásťročný odchovanec Slovana Bratislava pôsobil v minulom ročníku v B-tíme Brna, pripísal si aj viacero štartov v prvom mužstve.

Prichádza Bajza

Posila prichádza aj do brány v podobe skúseného Pavla Bajzu, ktorý podpísal kontrakt na dva roky. Hrával v Žiline, Taliansku, Slovinsku, Dánsku, na Cypre a posledné roky strávil v Českej republike vo viacerých kluboch. V podobe 32-ročného Bajzu prichádzajú do nášho klubu bohaté skúsenosti, ale i kvalita.

Naopak, na hosťovanie z Podbrezovej do Banskej Bystrice odchádza brankár Ivan Rehák a do Humenného zasa Lekan Okunola.

Okrem pohybu v kádri došlo k posilneniu realizačného tímu. Druhým asistentom hlavného trénera sa stal Lukáš Ďuriška. Novým kondičným trénerom syn hlavného kormidelníka Romana Skuhravého David a brankárov bude mať po novom na starosti Miroslav Seman.

O ďalších zmenách v kádri budeme informovať.

S Liptákmi remíza

Železiari majú za sebou už aj prvý prípravný duel, keď v Zelpo aréne privítali Liptovský Mikuláš. Súperi sa napokon rozišli zmierlivo 1:1, pričom oba presné zásahy padli ešte v prvom polčase. Za náš tím sa presadila nová akvizícia Peter Juritka.

Okrem toho sa železiari predstavili aj na oslavách storočnice miestneho futbalového klubu v obci Diviaky, pričom sa tešili z víťazstva v pomere 6:1.

Príprava je v plnom prúde a pokračuje aj skladanie tímu na novú sezónu. Tá sa pre Podbrezovú začne 27. júla domácim duelom so Žilinou. Už túto sobotu odohrajú naši hráči domáci prípravný duel s Petržalkou o 11. hodine v Zelpo aréne.