Je to úplne normálne

Odhliadnuc od pohárových vystúpení, podbrezovskí futbalisti prechádzajú náročným obdobím. V lige sa im nedarí a chuť víťazstva v našej najvyššej súťaži nepoznajú už viac ako dva mesiace. Nezávideniahodná situácia, povedzme si rovno. Ale v športe a vo futbale úplne normálna. Na Horehroní sme sa namlsali úspešných výsledkov. Pred dvoma rokmi železiari presvedčivo vyhrali druhú ligu. Vlani z pozície nováčika útočili na medailové pozície v Niké lige. A táto sezóna? Znovu postúpili medzi šesť najlepších mužstiev. Bezpochyby, skvelé vysvedčenie pre náš mladý kolektív. Preto fanúšikom strata formy príliš nevonia. Zaiste, s jedlom rastie chuť a dávať si čoraz vyššie ciele je v športe a v živote pochopiteľné. Ale občas je potrebné pozrieť sa realite do očí.

Z dlhodobého hľadiska príde na každé mužstvo kríza. Napríklad, Zlaté Moravce nevyhrali ligový zápas rok, hoci v tomto prípade už ťažko hovoriť o útlme. Ak pôjdeme ešte ďalej, vlani ovládol Neapol taliansku ligu a dnes sa pohybuje v okolí siedmeho miesta. Bayern Mníchov jedenásť rokov dominoval v Nemecku. Túto sezónu bude rád za striebornú pozíciu. Podobných prípadov by sme našli mnoho. Futbal je živý organizmus. Dianie v kluboch sa mení, hráči prichádzajú i odchádzajú, forma klesá a stúpa. Je to normálne a Podbrezová nie je výnimkou. Chlapci nám priniesli v uplynulých sezónach a aj v tej aktuálnej dostatok radosti. Rodinný klub z Horehronia v tomto ročníku tabuľkovo prevýšil aj veľké mestá ako Košice, Trenčín či Banskú Bystricu. To sa dobre počúva, nie? Nič netrvá večne a ani čierna séria bez ligového víťazstva. Naši hráči ju určite prelomia. Skôr či neskôr. Je potrebné im len veriť a byť trpezlivým. Navyše, aj takáto skúsenosť, keď sa nedarí, môže tímu, paradoxne, pomôcť. Pomôcť odraziť sa od dna.

Hľadajme i v tomto náročnom období pozitíva. Nie je skvelé, koľko mladých podbrezovských hráčov si vyskúša najvyššiu súťaž? Koľko skúseností naberú chlapci v zápasoch proti Slovanu, Trnave či Dunajskej Strede? A tie môžu zúročiť neskôr, keď vyzrejú. Je teda úplne normálne a vo futbale bežné, že príde obdobie, keď sa nedarí. Kto robil niekedy šport súťažne vie, o čom píšem. Železiari sú v ligovom útlme, ale my sa už teraz môžeme tešiť, keď sa znovu nakopnú, zdravo nasrdia, vyhecujú a budú nám opäť robiť radosť.