Séria bez ligového víťazstva pokračuje

Kapitán Mikuláš Bakaľa (v bordovom) v jednom zo súbojov s trnavským hráčom. Na konci duelu sa mohli tešiť hráči z malého Ríma. Foto: M. Štefánik

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová momentálne bojujú s nie práve ideálnou formou. V Niké lige nevyhrali už dlhých osem zápasov, čo mladému mužstvu na pohode rozhodne nepridáva. No každá čierna séria môže mužstvo posunúť vpred, aby sa odrazilo od dna a vrátilo na miesta, kam patrí.

V štvrtom kole nadstavby cestovali železiari na Žitný ostrov, kde ich čakala Dunajská Streda. Úvodná štvrťhodina bola ako zo zlého sna, keďže brankár Rehák lovil loptu trikrát zo siete. Postupne sa naši hráči dostali viac do hry a odmenou im bol kontaktný gól Sanusiho v nadstavenom čase prvého polčasu. Po obrátke trafil Bajo brvno a neujali sa ani ďalšie naše šance. Domáci sa taktiež nepresadili, a tak na konci stretnutia svietil na ukazovali konečný stav 3:1. Pozitívom je, že v nadstavenom čase si premiéru v Niké lige odkrútil Alex Lajčiak. Vo veku 16 rokov a 112 dní sa stal najmladším hráčom Podbrezovej v najvyššej súťaži.

„Dostali sme ťažký direkt už na začiatku. Bolo vidieť, že nám po náročnom programe nešli nohy. Súcitil som s chlapcami, pretože to bolo pre nich ťažké, ale zápas sme nezabalili. Snažili sme sa a v druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Niečo nám však chýba,“ povzdychol si po stretnutí Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová.

Po Spartaku sklamanie

V ďalšom kole nás čakal trnavský Spartak, pričom v domácej Zelpo aréne sme sa predstavili po takmer mesiaci. V úvode sme „prežili“ pokutový kop, následne sa dlhé minúty nič podstatné nedialo. Až krátko pred prestávkou sme inkasovali, keď skóroval Marek Ujlaky. Následne Galčíka vychytal Takáč a ten istý hráč krátko na to trestuhodne prepálil loptu z nariadenej penalty. Po hodine hry pridal Štefánik druhý gól a Spartak si už vedenie postrážil. Naše šance v podaní Galčíka, Kabonga a Assinora ostali nepremenené. Po vlažnom výkone sme na Trnavu opäť nestačili.

Veľké emócie

Po zápase vládla v našom tábore pochmúrna nálada. Tréner bol z výkonu mužstva rozčarovaný. „Z prvého polčasu nie je čo hodnotiť, pretože sme hrali pomaly, bez sebavedomia, mali sme zlý pohyb bez lopty a penalta bola zaslúžené vyústenie prvého dejstva. Po polčase sa to zmenilo, trošku sa hra zlepšila, ale v celom dueli sme nepodali dobrý profesionálny výkon, čo ma sklamalo viac ako prehra,“ doplnil český kormidelník.

Našich hráčov však čakajú ďalšie zápasy, kde sa môžu nakopnúť. Vrchol sezóny a jeden z najväčších zápasov klubovej histórii odohrali v stredu podvečer, keď v odvete semifinále Slovnaft Cupu privítali trnavský Spartak. Podrobnejšie sa dvojzápasu ligového pohára budeme venovať v ďalšom vydaní novín Podbrezovan, keďže výsledok odvety, a teda aj postupujúceho do finále, sme spoznali až po redakčnej uzávierke.

SÚHRN NIKÉ LIGY

1. kolo nadstavby: Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (3:1)

Góly: 2., 16. Koné, 8. Trusa – 45+3. Sanusi. ŽK: Vitális – Paraj, Bakaľa, Bartoš, Talakov, Chyla. Rozhodovali: Dohál – Ferencz, Roszbeck. Diváci: 4 848.

Dunajská Streda: Popovič – Csinger, Kačaraba, Brunetti (81. Kaša) – Andzouana (73. Redzic), Vitális, Dimun, Herc (73. Káčer), Mendez (61. Gruszkowski) – Trusa, Koné (61. Goure).

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke (90+3. Lajčiak) – Kováčik, Bajo, Faško (46. Chyla), Sanusi – Masaryk (46. Assinor), Paraj (77. Talakov), Kabongo (73. Galčík).

1. kolo nadstavby: FK Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 37. Ujlaky, 59. Štefánik. ŽK: Bukata. Rozhodovali: Kružliak – Vass, Kmec. Diváci: 1 376.

Podbrezová: Danko – Mielke, Bakaľa, Markovič (46. Bartoš) – Sanusi (46. Kováčik), Bajo, Paraj (68. Chyla), Faško (61. Kabongo), Talakov – Masaryk (46. Assinor), Galčík.

Trnava: Takáč – Bolaji, Ujlaky, Koštrna, Šulek – Štefánik, Zeljkovič (46. Bukata), Bainovič – Mikovič (46. Azango), Poznar (46. Ďuriš), Daniel (46. Ofori, 86. Rýzek).