Hlavná úloha juniorov sa nemení

Hoci sa súťaž druhej najvyššej súťaže na Slovensku už rozbehla, našich juniorov čakal úvodný duel až v rámci druhého kola. Počas víkendu tak mohli diváci v Zelpo aréne vidieť dve kvalitné stretnutia (5. augusta fortunaligový zápas proti Michalovciam a 6. augusta úvodný zápas druhej ligy proti FK Pohroniu), veď účastníkov v prvých dvoch najvyšších súťažiach na Slovensku majú len v Žiline a v Podbrezovej. Ako prezradil tréner B mužstva Mário Auxt, úloha pre tím sa ani po postupe do vyššej súťaže nemení: „Béčko mužov slúži aj na to, aby hráči, ktorí nehrávajú v A tíme mali zápasovú prax a plus, aby sme mladých zapracovávali do tímu mužov a mali tak možnosť zvládnuť prechod z dorasteneckého veku do seniorského futbalu. Momentálne tvoríme tréningovú skupinu, kde sú hráči, ktorí majú dva alebo tri roky po skončení dorasteneckého veku na to, aby sa ešte uplatnili v klube“. Tréner Auxt prezradil aj ciele pred historickým vstupom nášho B tímu mužov do sezóny v druhej lige: „Čo sa týka tabuľkového postavenia, ťažko povedať. V prvom rade nás bude zaujímať to, aby tí chlapci napredovali a mali šancu dostať sa do prvého tímu. To je pre nás cieľ, aby sa ukázali. Keď sa ukážu, potom by sme chceli hrať o stred tabuľky a nerozmýšľať o tom, či vypadneme alebo nie, aj keď to bude určite veľmi náročné, lebo vieme, že títo chlapci skúsenosti s druhou ligou ešte nemajú.“

FK Železiarne Podbrezová juniori – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2 (2:1)

Góly: 3. Hric, 31. Jedinák – 36. Blahút, 73. Ďungel

Druholigovú ságu začalo naše béčko nazývané aj juniori, perfektne. Už v tretej minúte skóroval z priameho kopu Erik Hric. Brankár Pohronia Urmiský očakával center, do múru si postavil len jedného hráča a sám sa premiestnil bližšie ku klbku hráčov, pripravených nabiehať na kopnutú loptu. Mladý kapitán juniorov využil odkrytý priestor a utešene trafil (1:0). Postupom času taktovku nad stretnutím začali preberať hostia. V 22. minúte zahodil obrovskú možnosť Prikryl, ktorý namieril z päťky tesne vedľa našej brány. Paradoxne zvýšila náskok Podbrezová a to po strele Jedináka z hranice šestnástky, pri ktorej ostal Urmiský ako prikovaný, bez nároku na zákrok (2:0). Veľká škoda, že sa hosťom podarilo znížiť do prestávky, keď Blahút vystrelil cez Weissa presne k vzdialenejšej žrdi, kde brankár juniorov Lukáč nedočiahol (2:1). Tesne pred tým si mohol dať vlastný gól Magda, ktorý nezvládol situáciu a namiesto malej domov hruďou alebo odvrátení na roh nasmeroval loptu nohou do brvna a od neho spadla lopta na bránkovú čiaru.

Druhé dejstvo patrilo hosťom, ktorí mali jednu šancu väčšiu ako druhú. Nebezpečne strieľal Pelegríni, Paraj, opäť Paraj, ale aj Frimmel, no Podbrezovčania odolávali vďaka dobrým blokom. Ani tie však nepomohli sedemnásť minút pred koncom, kedy Ďungel oklamal Lukáča aj obrancov pred ním a zakončil do prázdnej brány (2:2). V závere, kedy sa hostia snažili otočiť skóre, prišiel do hry Lukáčik a ešte rozhýbal našu ofenzívu. Sám sa prezentoval peknou strelou z 81. minúty, ktorú Urmiský s námahou vytlačil nad. Rozhodnúť mohol ten istý hráč, avšak po kontre dvoch proti jednému zlyhal a trafil gólmana Pohronia. Remíza na úvod je podľa priebehu hry pre B tím určite najlepším výsledkom, aký mohol byť, aj keď v závere sme mohli siahnuť po troch bodoch za víťazstvo.

FK Železiarne Podbrezová juniori: Lukáč – Magda (78. Bellay), Fischer, Kuc, Weiss – J. Garaj, Haščák – Jedinák (88. Lihan), Káčerík (68. Lukáčik), Hric – Marchuk.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Urmiský – L. Garaj, Nosko, Prikryl, Župa – Pelegríni, Paraj (84. Sekereš) – Blahút, Frimmel, Pavúk (55. Nepšinský) – Ďungel.