GOLFOVÉ TÁBORY SÚ UŽ TRADÍCIOU

Účastníci golfového tábora. 
Účastníci golfového tábora.

Za pätnásť rokov existencie Golfového ihriska GRAY BEAR na Táľoch sa stala už tradíciou práca s deťmi a mládežou.  A tak z tých, čo začínali ako deti v golfovej akadémii, sú dnes už  niekoľkí výbornými hráčmi a dokonca už odovzdávajú svoje skúsenosti začiatočníkom. Golfové tábory sa stali obľúbenou súčasťou leta na Táľoch. Program detských golfových táborov  nespočíva len v učení sa golfu. Spestrením sú ďalšie aktivity, ako je tenis či plávanie, rôzne spoločenské hry… a samozrejmou súčasťou je obed a pitný režim. Tohtoročný golfový tábor pre deti od 5 do 15 rokov sa koná v niekoľkých turnusoch. My sme prekvapili malých golfistov v turnuse od 31. júla do 4. augusta 2017.  Z tridsaťjeden detí tretinu tvorili deti zamestnancov ŽP a dcérskych spoločností. Dojmy účastníkov v tretí deň golfového tábora:

Lukáš BeraxaLukáš BERAXA

-Ja som v golfovej škole už druhýkrát. Vlani sa mi tu veľmi páčilo, tak som prišiel zas. Je to tu pekné. Naučil som sa dávať veľké výšky, aj diaľky. Páči sa mi aj triafať do jamiek. Určite chcem byť v budúcnosti golfistom.

 

 

 

Matúš CabanMatúš CABAN

-Na golfe som ešte nebol. Ja som hrával minigolf. Veľmi sa mi tu však páči a myslím si, že mi to aj ide. Teším sa, že som tu a aj ja by som chcel byť raz golfista.

 

 

 

Oskar SotákOskar Soták

– Ja s golfom ešte len začínam, ale vždy, keď budem na Táľoch, budem hrať golf. Niečo mi ešte veľmi nejde, ale určite sa naučím aj trafiť čo najďalej. Golf sa mi páči najmä preto, že ho hrá aj ocko, aj dedko.

 

 

 

Markus BirkaMarkus BIRKA

– Dedo ma prihlásil do golfového tábora, tak som tu. Som tu rád, som spokojný. Golf hrám rád, ale dnes je tak horúce, že sa už teším na plaváreň. A v budúcnosti by som radšej bol hokejistom.

 

 

Jakub LUPTÁKJakub LUPTÁK

 

– V golfovej škole som už druhýkrát. Vlani sa mi to zapáčilo, a tak som tu opäť. Niečo už zvládam, ale nejdú mi ešte dlhé výšky. Nikto z rodiny golf nehrá, ale ja by som sa mu chcel venovať aj v budúcnosti.

 

 

 

Martin ŤAVODA, hlavný tréner Golfového tábora

 

Martin ŤAVODA, hlavný tréner Golfového tábora je plne kvalifikovaný tréner triedy A v rámci PGA of Great Britain and Ireland. Požiadali sme ho o priebežné zhodnotenie priebehu golfového tábora:

– Tak, ako účastníci tohto golfového tábora, aj ja som začínal s golfom v golfovej akadémii. Postupne som prešiel postom pomocného trénera, trénera a dnes som hlavný tréner. Som šťastný, keď vidím, že deti sú na golfe spokojné, páči sa im tu a ešte viac, keď sa niečo naučia. Keďže golf nie je len o hre, ale aj o spoločenskom správaní, určite ma teší, keď vidím, že sa niečo na deti nalepí aj z tejto stránky. Na to, aby zvládali hru na ihrisku, však nestačí raz do roka prísť do golfového tábora. Je evidentné, že deti, ktoré sem chodia opakovane, sú zdatnejšie.  Deťom, ktoré chcú hrať golf, odporúčam hrať pravidelne. Začať môžu v nedeľnej golfovej škole, ktorá je pravidelne každú nedeľu od 9. do 11. hodiny. Bližšie info získate na recepcii.