Naši biatlonisti úspešne vstúpili do letnej sezóny

 

Počas druhého júnového víkendu sa v Osrblí uskutočnilo prvé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Na štarte nechýbali ani športovci oddielu biatlonu a bežeckého lyžovania ŠK Železiarne Podbrezová, ktorí vstúpili do novej sezóny výborne.

Naše juniorky nepustili biatlonistky z iných oddielov na stupne víťazov ani v jeden deňV sobotu boli na programe rýchlostné preteky, kde naši biatlonisti zaznamenali viaceré popredné umiestnenia. V kategórii starších dorasteniek zvíťazila Tamara Molentová, na druhom mieste skončila Sára Pacerová a piate miesto obsadila Kristína Makovínyová. Na svoje oddielové kolegyne nadviazali aj starší dorastenci, keď preteky vyhral Sebastián Ilavský a Matej Vránsky pridal tretie miesto. Medzi juniorkami úplne ovládli kategóriu naše biatlonistky, ktoré obsadili kompletné stupne víťazov. Zuzana Remeňová bola prvá, Mária Remeňová druhá a Ema Kapustová tretia. V kategórii juniorov sme mali dvojnásobné zastúpenie, Filip Bury skončil štvrtý a Radovan Floch siedmy.

V nedeľu štartovali biatlonisti v pretekoch s hromadným štartom. Medzi staršími dorastenkami sme opäť zaznamenali víťazstvo, keď preteky ovládla S. Pacerová. Oddielové kolegyne T. Molentová a K. Makovínyová pridali šieste a jedenáste miesto. Starší dorastenci opäť bojovali o popredné miesta, S. Ilavský skončil druhý a M. Vránsky finišoval na štvrtej pozícii. Naše juniorky si opäť rozdelili prvé tri miesta. Najlepšia bola opäť Z. Remeňová, druhá dobehla E. Kapustová a na treťom mieste skončila M. Remeňová. Medzi juniormi zaznamenali F. Bury a R. Floch piate a šieste miesto.

 

Naši biatlonisti s hlavným trénerom Petrom Kazárom na prvom kole Viessmann pohára v letnom biatlone v Osrblí. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová

 

Najbližšie čaká našich biatlonistov druhé kolo Viessmann pohára v Revúcej, ktoré sa uskutoční začiatkom júla. Preteky v Osrblí zhodnotil hlavný tréner Peter Kazár:

– Všetci sme šli do pretekov s očakávaniami, ako na tom budeme v úvode prípravy. Po tomto víkende môžeme konštatovať, že to vyzerá veľmi dobre. Tešíme sa z toho, že športovci zvládali veľmi dobre bežeckú prípravu, aj keď ešte nemajú nabehané špeciálne tempá na súťažné vzdialenosti. Medzi konkurenciou napriek tomu vynikali, zvlášť dievčatá. Tento víkend bola pomerne náročná strelnica, keďže fúkal veľmi premenlivý a nárazový vietor, čo sa odzrkadlilo aj na streleckých výkonoch. Aj naši biatlonisti zaznamenali strelecky skôr priemernejšie výkony. Dalo sa to možno aj očakávať, keďže stále sme na začiatku prípravy a ešte nemáme toľko nastrieľané v tempách. Momentálne robíme kľudovú streľbu, nastavenie zbraní, takže predpokladám, že už o mesiac, keď budeme mať nabehané tempá aj natrénovanú streľbu po zadýchaní, to bude v Revúcej omnoho lepšie.