Zvýhodnené skipasy pre zamestnancov železiarní i moderný ratrak. Zimná sezóna na Táľoch klope na dvere

https://www.tale.sk/Letná sezóna na Táľoch sa skončila len nedávno, no v stredisku je v týchto dňoch i tak rušno. Zamestnanci rezortu sa pripravujú na zimu, ktorá je tu čo nevidieť. Aj tento rok sa môžu milovníci zimných športov i ostatní návštevníci tešiť na neopakovateľné chvíle v malebnom prostredí pod zasneženými končiarmi Nízkych Tatier. Zima sa blíži a s ňou aj ďalšia sezóna v obľúbenom stredisku domácich i zahraničných hostí.

O nedávno skončenej letnej sezóne, prípravách na zimu, novinkách i sprievodných akciách sme sa rozprávali s Jozefom Sotákom, generálnym riaditeľom akciovej spoločnosti Tále.

Hoci za dverami je zima a s ňou spojená lyžovačka, vráťme sa ešte v krátkosti k letnej sezóne. Ako ju hodnotíte?

– Letná sezóna sa tento rok začala v apríli spoločnou lyžovačkou a hraním golfu, pričom trvala až do začiatku novembra. Vďaka počasiu a pripravenosti ihriska sme mohli hostiť viac ako šesťdesiat golfových turnajov. Do nášho rezortu prichádzalo veľa hostí, vrátane turistov. Z pohľadu obsadenosti hotelov Stupka a Golf hovoríme o veľmi úspešnej letnej sezóne. Akurát nepozvaným hosťom bol medveď, ktorý nám spôsoboval nemalé organizačné a bezpečnostné problémy.

Množstvo turnajov dá, bezpochyby, ihrisku zabrať, no ako vidieť počas celého roka, trávnik je vo výbornej kondícii. Za to všetko ste si opäť vyslúžili ocenenie. Aké?

– Vlani sme vyhrali anketu o najlepšie golfové ihrisko na Slovensku. Tento rok sme skončili na druhom mieste. Čo ma ale teší, jamka číslo 9 sa stala tretíkrát po sebe najkrajšou v našej krajine. Za všetky ocenenia patrí veľká vďaka Jánovi Šomodimu a jeho kolegom, ktorí zúročili niekoľkoročné skúsenosti so starostlivosťou o ihrisko na Táľoch. Prialo nám aj počasie a asi len dvakrát sme museli prerušiť turnaj kvôli búrke.

Poďme už k zimnej sezóne, ktorá je tu čo nevidieť. Ako prebiehajú prípravy?

– Po pravidelných kontrolách technických zariadení sú prípravy v plnom prúde. Náš vozový park sme rozšírili o úplne nový ratrak, ktorý sme zakúpili po pätnástich rokoch. Ide o spoľahlivý stroj s najmodernejšou zadnou frézou na úpravu zjazdovky.  Jeho obsluhujúci pracovník prešiel preškolením, keďže ratrak má mnoho nových ovládacích prvkov. Pôvodný stroj sme zlikvidovali, nakoľko nebol vo vyhovujúcom technickom stave. 

Hovoríte o príprave vlekov i rozšírení vozového parku. Ako je to s ubytovacími zariadeniami?

– Ani v tomto smere nezaháľame. Obnovujeme zariadenia v hoteloch Stupka i Golf. Za posledné dva roky sme preinvestovali nemalé finančné prostriedky, ktoré sme použili na modernizáciu a zvýšenie komfortu pre návštevníkov oboch hotelov. Spomeniem novú kotolňu, úpravovňu vody v bazéne i vírivke, nové wifi siete a ďalšie novinky. Taktiež sme zriadili detskú herňu v hoteli Stupka a na zimu znovu pripravujeme detskú herňu pre malých lyžiarov v reštaurácii Stodola na lyžiarskom svahu. Malí aj veľkí návštevníci sa teda rozhodne majú na čo tešiť. Na Táľoch si skvelo zalyžujú a dosýta oddýchnu v hoteloch.

Tále každý rok vyhľadávajú školy na lyžiarske kurzy. Aké sú prognózy v tomto smere?

– Lyžiarske kurzy v našom stredisku sa už tradične tešia veľkej obľube, z čoho máme všetci radosť. Dnes máme zaplnené všetky termíny na mesiace január, február i marec. Výcvik u nás absolvujú žiaci základných i stredných škôl, ale aj študenti z univerzít.

Aká bude situácia s cenami lístkov?

– V súčasnosti cenník ešte len pripravujeme. Môžem však prezradiť, že najväčšou novinkou bude zvýhodnený skipas pre zamestnancov Železiarní Podbrezová. Okrem toho, v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horehronie, pripravujeme zvýhodnený lístok do stredísk Tále, Chopok a Mýto pod Ďumbierom. Obľúbené dvojhodinové skipasy zostávajú taktiež v platnosti. Veríme, že aj vďaka týmto krokom prilákame čo najviac milovníkov lyžovania, pretože náš región je krásny a ponúka množstvo príležitostí, ako tráviť voľný čas.

Môžu sa návštevníci strediska na Táľoch tešiť aj na sprievodný program počas zimnej sezóny?

– Určite áno. Pripravujeme rôzne sprievodné podujatia. Spomeniem testovanie lyží, živé koncerty či animátorov pre deti. Všetci sa môžu tešiť i na nové jedálne lístky s tradičnými jedlami, bežkovanie po golfovom ihrisku, večerné lyžovanie a mnohé ďalšie.

Vaše slová na záver…

– V prvom rade chcem poďakovať všetkým kolegom za úspešné zvládnutie letnej sezóny a za prácu, ktorú s láskou odvádzajú v tomto nádhernom kúte horehronskej prírody. Rovnako ďakujem aj partnerom, ktorí podporujú naše stredisko, najmä akciová spoločnosť Železiarne Podbrezová, ZANINONI SLOVAKIA, s.r.o., AUDI, cestovná kancelária HYDROTOUR a ďalší. Všetkých obyvateľov regiónu srdečne pozývam na Tále, kde určite zažijete množstvo zábavy. Veríme, že zimná sezóna bude krásna a z nášho rodinného strediska si odnesiete veľa zážitkov.

Nový ratrak bude pýchou nadchádzajúcej zimnej sezóny. Foto: M. Račko
Nový ratrak bude pýchou nadchádzajúcej zimnej sezóny. Foto: M. Račko