S Trnavou sme zaknihovali prvú domácu prehru v sezóne

Po reprezentačnej prestávke pokračovala futbalová Niké liga stretnutiami 15. kola. Do Zelpo arény pricestoval trnavský Spartak, a to znamenalo jediné – pod Šiklovom bol futbalový sviatok. Aj preto zápas mesiaca našej najvyššej súťaže sprevádzalo viacero sprievodných aktivít. Pre divákov bola pripravená súťaž, najmenších priaznivcov už tradične zabával maskot a prítomným zaspievali aj Chlopi z Heľpy.

Súperovi sme mali čo vracať, veď posledné tri ligové zápasy sme vždy ťahali za kratší koniec. Železiari nastúpili v špeciálnych retro dresoch a už od úvodu kontrolovali hru. Brankár Takáč však zneškodnil dve zakončenia Kováčika. V 16. minúte sme sa ale dočkali. Na konci peknej kombinácie bol Blahút, ktorý sa zoči-voči trnavskému brankárovi nepomýlil a aj za pomoci žrde otvoril skóre.

Na opačnej strane sa dostal do úniku Ofori, Ludha jeho pokus vytlačil na roh. V mimoriadne chladnom počasí sa už do konca prvého polčasu skóre nemenilo.

Obrat po prestávke

Po obrátke sme pokračovali v držaní lopty, ale náznaky šancí ostali nevyužité. Niekedy chýbal krok, inokedy viac šťastia a občas sa hráči akoby báli zakončiť. A tak prišiel trest. Z ojedinelej šance sa k lopte dostal Ďuriš a vyrovnal. Gól bol ešte posudzovaný systémom VAR. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebola hra prerušená hádam sedem minút. Uzimení hráči a diváci čakali na ďalší zásah až do záverečnej štvrťhodiny. Hostia mali k dispozícii priamy kop, loptu si postavil Bainovič a exportným gólom naklonil misky váh na stranu Spartaka. Odpoveď následne hľadal Assinor, ale opečiatkoval iba brvno. A keď neuspeli ani Kováčik, Kuzma či Kabongo, tri body si domov odviezla Trnava.

Hráči sa zhodli: Boli sme lepší

Železiari mali v televíznom zápase jednoznačne na víťazstvo. Proti účastníkovi pohárovej Európy podali zverenci trénera Romana Skuhravého dobrý výkon, ale šťastnejší boli hostia. „Hrali sme celý zápas lepšie. Mali sme šance a držali loptu na svojich kopačkách. Trnava si vypracovala hádam len štyri vážnejšie situácie a dve z nich využila,“ poťažkal si po stretnutí náš brankár Richard Ludha. Hoci výsledok ho nepotešil, aspoň akú-takú náplasť mu ponúkol nedeľný podvečer v Zelpo aréne, kam si našlo cestu viac ako dvetisíc divákov. „Prehrali sme, ale ideme ďalej. Som rád, že ľudia prišli na štadión a bola dobrá atmosféra. Veľmi si to vážime. Škoda len, že sme nevyhrali,“ uzavrela jasná podbrezovská jednotka medzi troma žrďami.

V podobnom duchu sa nieslo aj hodnotenie Patrika Blahúta, autora nášho jediného gólu. Z tváre sa mu zračilo sklamanie, veď trnavský Spartak výkonom nijako neohúril. „Po dnešku sme smutní, ale dovolím si tvrdiť, že sme boli lepší. Trnava si pomohla štandardnými situáciami, keď nás z dvoch potrestala. Musím uznať, že druhý gól bol nádherný. Nemôžeme teraz vešať hlavy. Máme pred sebou ešte ťažké zápasy a musíme získať čo najviac bodov, aby sme mali pred jarnou časťou čo najlepšiu pozíciu v tabuľke,“ zhodnotil P. Blahút.

Železiarov čakajú do konca jesene ešte tri duely. Najskôr na pôde Trenčína (2. decembra), následne privítajú doma Slovan (9. decembra) a jeseň uzavrú súbojom v Skalici (15. decembra).

Gól Patrika Blahúta (s loptou) na body s Trnavou nestačil. Foto: M. Štefánik
Gól Patrika Blahúta (s loptou) na body s Trnavou nestačil. Foto: M. Štefánik