Roman Skuhravý predĺžil zmluvu s klubom o štyri roky

Hlavný tréner FK Železiarne Podbrezová Roman Skuhravý predĺžil zmluvu so železiarmi o štyri roky. Český lodivod prišiel na Horehronie na začiatku sezóny 2021/2022. S Podbrezovou ihneď postúpil do najvyššej súťaže a v pozícii nováčika s ňou následne obsadil štvrté miesto. V aktuálnej sezóne sa mužstvo opäť pohybuje v horných poschodiach vyrovnanej ligovej súťaže.

„Predĺženie zmluvy o štyri roky je dnes v slovenskej lige rarita, keď sa pozrieme, ako sa v iných kluboch menia tréneri. Roman Skuhravý je u nás už tretí rok. Z Podbrezovej urobil lepšiu Podbrezovú. Vďaka nemu sme skvalitnili hru, náš prejav na ihrisku a snažíme sa hrať pútavý futbal. S kýmkoľvek sa na Slovensku stretnem, tak povie, že Podbrezová predvádza pekný futbal,“ povedal Vladimír Soták, predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová, ktorý je zároveň prezidentom klubu. Podpis zmluvy je podľa Vladimíra Sotáka prísľubom aj pre mládež, ktorá má v Podbrezovej vytvorené vynikajúce podmienky. „Chceme byť úspešní a úspech vo futbale znamená pre Podbrezovú dobrú reprezentáciu spoločnosti, pretože Železiarne Podbrezová sú špičková spoločnosť a futbal k nej patrí. Podpis zmluvy je len vyústením doterajšej spolupráce,“ dodal.

Roman Skuhravý s Vladimírom Sotákom krátko po podpise zmluvy. Foto: zpfutbal.sk
Roman Skuhravý s Vladimírom Sotákom krátko po podpise zmluvy. Foto: zpfutbal.sk

Rozhodovanie bolo jednoduché

Samotný Roman Skuhravý vníma rozhodnutie vedenia ako veľký záväzok voči všetkým. „Hráčom, fanúšikom, ale aj širokej verejnosti sme dali najavo, že tomu, čo robíme veríme a ešte nie je koniec. Vôbec som nepotreboval dlhý čas na premýšľanie. Prekvapilo ma, že mi klub ponúka dlhodobú zmluvu. Vnímam to ako obrovskú poctu,“ priznal po podpise zmluvy pre klubový web. Štyridsaťosemročný odborník dodal, že rozhodovanie bolo jednoduché, pretože vždy chce vidieť cieľ. „Pomaličky sa posúvame a ja chcem byť toho súčasťou. Klub sa nám rozhodol dať priestor a my sa ho budeme snažiť využiť. Nie je to len o futbale. Vidíme záujem majiteľov a aj to, čo pre klub robia. Ak vám dajú najavo, že to chcú robiť s vami, je to potvrdenie, že práca má zmysel,“ uzavrel R. Skuhravý.

Predčasný vianočný darček

Ani Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová, neskrýval po podpise zmluvy radosť. „Veľmi sa tešíme, že sme sa po predchádzajúcich debatách dohodli na ďalšej štvorročnej spolupráci. Tréner Skuhravý u nás ešte nedokončil svoju robotu. Ide o jedného z najlepších trénerov v lige a sme hrdí, že svoju budúcnosť spojil práve s nami. Dúfame, že projekt, ktorý sme v Podbrezovej naštartovali, zďaleka nekončí a budeme sa tešiť z ďalších posunov klubu. Verím, že sme dali fanúšikom predčasný vianočný darček, pretože Roman Skuhravý odviedol u nás množstvo dobrej roboty. Podpis tejto zmluvy je vyvrcholením doterajšej spolupráce,“ uzavrel M. Poliaček.