V roku 2023 absolvovalo rekondičný pobyt takmer tristo zamestnancov

Akciová spoločnosť Železiarne Podbrezová, v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania, zabezpečila aj v roku 2023 rekondičné pobyty pre zamestnancov ŽP a.s. a dcérskych spoločností. Spolu sa uskutočnilo 15 turnusov, ktorých sa zúčastnilo takmer 300 zamestnancov.

Dĺžka rekondičného pobytu je sedem dní a v aktuálnom roku bol zabezpečený akciovou spoločnosťou Tále. Zamestnanci boli ubytovaní v hoteloch Stupka a Golf. Prvých osem turnusov prebehlo od polovice marca do začiatku júla. Po letnej prestávke sa zvyšné termíny uskutočnili od septembra do začiatku decembra. Okrem ubytovania a celodenného stravovania bol pre zamestnancov zabezpečený aj programovo riadený zdravotný režim. Začiatok rekondičného pobytu bol vždy v pondelok ráno a končil sa v nedeľu raňajkami, pričom zamestnanci mali zabezpečenú dopravu tam aj naspäť. „Podmienky pre absolvovanie rekondičných pobytov sa nezmenili. V druhom polroku bolo sedem turnusov, ktorých sa zúčastnilo 135 zamestnancov,“ informovala Magdaléna Bardelčíková z odboru personalistiky a miezd.

Všetci zamestnanci museli pred nástupom na rekondičný pobyt absolvovať vstupnú zdravotnú prehliadku. „Na základe toho im mohli byť predpísané rôzne procedúry, medzi ktoré najčastejšie patria masáže, elektroliečba, parafínové zábaly rúk, tens terapia, wellness, bazén, fínska sauna, nordic walking, kardiovaskulárny tréning, muzikoterapia, aromaterapia alebo cvičenie vo vode,“ vysvetlil Erik Súčanský, ktorý pracuje v hoteli Stupka ako plavčík, masér a bazenár.

S klasickými procedúrami začínali zamestnanci každé ráno približne od ôsmej a zvyčajne tesne pred obedom končili. Poobede mali okrem zvyšných procedúr aj viac osobného voľna, ktoré využívali aktívne, napríklad prechádzkami či hubárčením v okolí. Zašportovať si mohli tiež v priestoroch hotela, kde okrem posilňovne mali k dispozícii aj pingpongový stôl.

Relax vo vírivke. Foto: T. Kubej
Relax vo vírivke. Foto: T. Kubej