Trinásty ročník medzinárodného turnaja ŽP Cup

 

Aj tento rok štartovali na medzinárodnom kolkárskom turnaji ŽP Cup kvalitní hráči.
Aj tento rok štartovali na medzinárodnom kolkárskom turnaji ŽP Cup kvalitní hráči. Foto: I. Kardhordová

 

Počas tretieho augustového víkendu sa v Podbrezovej uskutočnil už trinásty ročník medzinárodného kolkárskeho turnaja ŽP Cup, ktorého výsledky sa započítavajú do svetového rebríčka WNBA-NBC. Turnaj organizujeme v rámci prípravy na novú sezónu a je dobrou previerkou sily zúčastnených družstiev. Pozvaní boli hráči z macedónskeho Skopje, maďarskí kolkári zo Szegedu a výber Srbska.
Kvalifikácia do hlavného turnaja prebiehala od začiatku augusta a šesť najlepších hráčov sa predstavilo ako jedno z nastúpených družstiev. Tohtoročný výber bol mimoriadne kvalitný a potrápil favoritov. Zišli sa tu dvaja českí (Bína, Endršt) a traja slovenskí reprezentanti (Ivančík, Kozák a Šintál), šestku doplnil Foltín zo Šariša.
V sobotu sa hrala súťaž družstiev. Výber kvalifikantov sa od začiatku držal na prvej priečke a až v poslednej runde podľahli tlaku Maďarov a nášho „áčka“. Szeged vytiahol na prvú priečku vynikajúci výkon maďarského reprezentanta Norberta Kissa keď ako jediný prekročil 700 bodovú hranicu (706). Dlho mu dobre sekundoval náš Erik Kuna (679) avšak Kiss bol nastavený výborne. Títo dvaja kolkári boli s výrazným náskok od ostatných aj v čele jednotlivcov.

Výsledky družstiev: 1. Szeged – 3772, 2. ŠK Železiarne Podbrezová „A“ – 3752, 3. Výber kvalifikácie – 3751, 4. Srbsko – 3652, 5. Skopje – 3510, 6. ŠK Železiarne Podbrezová „B“ – 3441.
ŠK Železiarne Podbrezová „A“: Vadovič 605, Tepša 619, Pašiak 602, Nemček 622, Ćalić 625 a Kuna 679.
ŠK Železiarne Podbrezová „B“: Dziad 572, Kysleica 593, Malček 552, Balco 558, Herich 608 a Švantner 558.
V nedeľu na finále jednotlivcov nastúpilo už len dvanásť najlepších hráčov zo soboty a po súčte oboch výkonov sa stanovilo poradie. Súťaž suverénne ovládol Norbert Kiss (v súčte 1389) pred naším Kunom (1290) a Ivančíkom (1273). Z našich hráčov ešte Nemček skončil na 6. mieste a Ćalić bol desiaty.
Druhý septembrový víkend sa začínajú ligové kolkárske súťaže. Naši kolkári začali s prípravou už v druhej polovici júla. Muži budú štartovať v Interlige (česko-slovenská súťaž), extralige a 1. lige východ, ženy v slovenskej extralige a dorastenci majú vo svojej lige dve družstvá „A“ a „B“.