Novorodenecké oddelenie v NsP Brezno n.o. disponuje modernou nástennou rampou

 

Nástenná rampa výrazne prispela k skvaliteneniu oddelenia.
Nástenná rampa výrazne prispela k skvaliteneniu oddelenia. Foto: I. Karhordová

 

 

Od mája tohto roku je v NsP Brezno, n.o. realizovaná veľká rekonštrukcia. Postupne pribúdajú aj nové moderné zariadenia, ktoré taktiež prispievajú k skvalitňovaniu služieb. Od júla má napríklad novorodenecké oddelenie, aj vďaka Nadácii ŽP, k dispozícii nástennú rampu na prenos plynných a elektrických médií.
Nástenná rampa je pevné zariadenie, ktoré slúži k prenosu plynných a elektrických médií pre lôžkovú miestnosť. Ide o moderný výrobok, ktorý disponuje aj širokou škálou doplňujúcich príslušenstiev.
Vďaka svojej variabilite je využiteľná nielen v bežnej lôžkovej časti, ale aj v izbách so zvýšenou starostlivosťou, akou je napríklad jednotka intenzívnej starostlivosti.
Novorodenecké oddelenie je zatiaľ jediné, ktoré nástennou rampou v nemocnici disponuje. Celkový prenos mediciálnych plynov je komplikovaný. Aj na novorodeneckom oddelení sú situácie, keď nie len jedno ale viacero detí potrebujú kyslík na dýchanie a stlačený vzduch využívame na odsávanie dýchacích ciest. Nová moderná rampa tento proces výrazne uľahčí a zároveň je možnosť pripojenie viacerých inkubátorov, odsávačiek, monitorov, infúznych púmp na jednom mieste.
Nástenná rampa pevnej hliníkovej konštrukcie s integrovanými rýchlospojkami pre plynné média, ako aj elektrické slaboprúdové zásuvky, boli pre NsP Brezno vyrobené na mieru a výraznou sumou na ňu prispela Nadácia Železiarne Podbrezová. Zvyšok bol doplatený NsP Brezno, n.o. a čiastkou z benefičného koncertu z roku 2018.
Breznianska pôrodnica sa vo ôsmom ročníku projektu Sprievodca pôrodnicami, ktorého sa zúčastňujú všetky pôrodnice v rámci Slovenska a je spojením hodnotenia rodičiek a expertov, umiestnila ako najlepšia pôrodnica v kraji.

 

 

Novorodenecké oddelenie NsP Brezno,n.o. ďakuje Nadácii ŽP, menovite Ing. Vladimírovi Sotákovi, Ing. Marianovi Kurčíkovi a Ing. Márii Niklovej, za finančnú pomoc, vďaka ktorej sme mohli zakúpiť a nainštalovať nástennú rampu pre tých najmenších pri riešení ich zdravotných problémov.
Za kolektív novorodeneckého oddelenia Mgr. Zina Veždúrová