Športové úspechy našich žiakov

Florbal

Dňa 29. januára sa žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová zúčastnili okresného kola vo florbale.

Výber dievčat gymnázia začal turnaj dramaticky remízou s Gymnáziom J. Chalupku z Brezna, ale nakoniec sa im podarilo dva zápasy vyhrať, a to nad Strednou odbornou školou techniky a služieb a nad Súkromnou strednou odbornou školou pedagogickou EBG z Brezna. O víťazovi malo rozhodnúť rozdiel skóre medzi našimi dievčatami a Gymnáziom J. Chalupku z Brezna. Zvíťaziť v turnaji a postúpiť na regionálne kolo sa nakoniec podarilo našim dievčatám. Blahoželáme k 1. miestu.

Podobne vyrovnaný turnaj bol aj v kategórii chlapcov. Tentoraz sa viac šťastia usmialo na Hotelovú akadémiu, ktorá zvíťazila, druhé miesto si vybojovali chlapci z Gymnázia J. Chalupku a bronz za tretie miesto sa ušlo našim chlapcom. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a dievčatám držíme palce v regionálnom kole, ktoré sa uskutoční v Revúcej.

Dievčatá získali vo florbale zlato a chlapci bronz. Foto: FB
Dievčatá získali vo florbale zlato a chlapci bronz

V basketbale sme prehrali o jeden kôš

V regionálnom kole v basketbale chlapcov sa 4. februára stretli stredoškoláci v telocvični našej SSŠ ŽP.

Finálový zápas sme odohrali proti chlapcom z Gymnázia Martina Kukučína z Revúcej. Zápas sa hral na štyri štvrtiny po 6 minút. Od začiatku to bol súboj o každú jednu loptu a každý jeden kôš. Po záverečnom hvizde rozhodcov domov odchádzal spokojnejší náš súper z revúckeho gymnázia, ktorému sme podľahli len o jeden kôš 14:12. Chlapcom z našej Súkromnej spojenej školy ŽP ďakujeme za dobrú reprezentáciu a súperovi držíme palce v krajskom kole. Do krajského kola postúpili bez boja aj naše dievčatá, pretože súperky z Revúcej na zápas nepricestovali.