Nové futbalové posily pred začiatkom jarnej časti

 

Vedeniu FK Železiarne Podbrezová sa podarilo na prelome mesiacov január a február dohodnúť na spolupráci s dvomi posilami.

Mateusz ZacharaPrvou je ofenzívny hráč Mateusz Zachara. Rodák z Czestochowej má doposiaľ za sebou veľmi zaujímavú futbalovú kariéru. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ si urobil výborne meno doma, v poľskej Ekstraklase, keď sa mu podarilo v deväťdesiatich stretnutiach streliť dvadsaťštyri gólov a k nim pridal aj jedenásť gólových asistencií. Počas svojho pôsobenia u našich severných susedov obliekal dresy Górnika Zabrze, GKS Katowice, Wisly Krakow a Rakow Czestochowa. Mateusz Zachara má za sebou aj krátku anabázu v čínskej Super League. V drese HN Jianye strelil v dvadsiatich troch zápasoch štyri góly a pridal aj tri gólové asistencie. Naposledy pôsobil skúsený poľský útočník v FK Pohronie Žiar nad Hronom, kde sa mu podarilo v štrnástich stretnutiach streliť dva góly.

Miroslav Poliaček, generálny manažér FK ŽP: „Prichádza k nám skúsený útočník Mateusz Zachara, na ktorého sa veľmi spoliehame. Sľubujeme si od neho najmä góly. Verím však, že bude aj určitým vzorom pre našich mladých hráčov v profesionalizme. Mateusz má za sebou veľmi zaujímavú kariéru a patril aj do širšieho kádra poľskej reprezentácie. Hrával poľskú Ekstraklasu, kde strelil viac ako dvadsať gólov, pôsobil v Číne aj Portugalsku. Posledný polrok strávil v FK Pohronie. Dohoda znie na jeden a pol roka, veríme však, že pri obojstrannej spokojnosti môže naša vzájomná spolupráca trvať dlhšie.“

Filip Szetei počas prípravného zápasu proti Tatranu PrešovĎalším hráčom, s ktorým sa vedenie FK ŽP dohodlo na spolupráci, je stále len sedemnásťročný Filip Szetei. Tento mladý stredopoliar k nám prichádza na hosťovanie z ŠK Slovan Bratislava. Filip si už stihol odbiť svoju premiéru v stretnutí začiatkom februára proti lídrovi 3. ligy – východ 1. FC Tatran Prešov. Na ihrisko sa dostal v druhom polčase a v 63. minúte zvyšoval na konečných 3:0 v náš prospech. V rovnakom zápase nastúpil v základnej zostave aj Mateusz Zachara. Ten už takisto strelil v novom drese svoj prvý gól, keď rozhodol prípravný zápas na konci januára proti Zagłębie Sosnowiec, vyhrali sme 0:1.

V nasledujúcom čísle Podbrezovana predstavíme ďalšie posily.