Prichádza trojica hráčov, Rehák na hosťovanie

Január sa vo futbalových vodách spája s prestupovým obdobím. Aj v kuchyni FK Železiarne Podbrezová bolo v predošlých dňoch pomerne rušno. Hoci najväčší prestup je už zrealizovaný, keď Moses Cobnan odišiel do ruského Krasnodaru, pohyb v kádri je stále aktuálny.

Medzi nováčikov v tíme sa zaradil Bogdan Veljič, 18-ročný mládežnícky reprezentant Čiernej Hory. „Na Slovensku sme hľadali podobnú typológiu hráča, ročník 2004-2005 a nakoniec sme ju našli v zahraničí. Rozhodli sme sa pre Bogdana, ktorý je reprezentantom Čiernej Hory, pôsobil v Partizáne Belehrad, čo o jeho športových kvalitách určite svedčí. Sami sme veľmi zvedaví, ako sa mu bude u nás dariť,“ povedal Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová.

Pozitívom je zotrvanie brankára Richarda Ludhu v našom tíme minimálne do leta. Kryť chrbát mu budú Adam Danko a nová posila Matěj Luksch z Českých Budějovíc, ktorý prichádza na hosťovanie. „Sme zvedaví, ako sa etabluje v našom klube, aké kvality preukáže v tréningovom procese a podľa toho sa budeme v lete ďalej rozhodovať, či si náš klub uplatní dohodnutú opciu na trvalý prestup. Záleží aj na tom, ako sa bude dariť jemu, Adamovi a, samozrejme, či Rišo Ludha zostane v lete u nás alebo sa posunie niekde inde,“ pokračoval Poliaček.

Návrat Lukáča

Nejde však o jedinú brankársku posilu. Kolektív gólmanov rozšíril aj Michal Lukáč, ktorý do Podbrezovej prestupuje z akadémie FC DAC 1904 Dunajská Streda. Mládežnícky reprezentant Slovenska pochádza z Brezna a do 12 rokov hájil podbrezovské farby.

„Je to pre nás naozaj veľmi dobrá správa, že sa nám podarilo získať späť odchovanca. O jeho návrat sme sa pokúšali viackrát, no podarilo sa nám to až teraz. Veľmi sme sa potešili a veríme, že sa mu bude u nás dariť a že sa bude výkonnostne posúvať. Bude zapojený do tréningového procesu mužov. Vekovo patrí do kategórie dorastu U19, takže jeho zápasové vyťaženie budeme riešiť s trénermi brankárov,“ vysvetlil M. Poliaček.

Rehák do Pohronia

Brankár Ivan Rehák bude na jar hosťovať v Pohroní. Foto: FK ŽPNaopak, káder železiarov dočasne opustil Ivan Rehák. „Mali sme záujem, aby mal Ivan na jar viac hernej praxe. Tým, že Ludha ostáva v našom tíme, nevedeli sme mu stopercentne garantovať toľko zápasového vyťaženia, koľko by potreboval. Ivan je pre nás veľmi dôležitý hráč, tak sme sa rozhodli pre hosťovanie v Pohroní, kde veríme, že bude mať pravidelnú minutáž. Po tomto rozhodnutí nám ostali brankári Rišo Ludha a Adam Danko a vzhľadom na to, čo nás čaká v jarnej časti, si nemôžeme dovoliť riskovať. Potrebovali sme ešte jedného skúseného brankára, a preto prichádza na hosťovanie Matěj Luksch z Českých Budějovíc,“ dodal M. Poliaček.