Patrik Blahút: Fortuna liga mi chýbala

O prestupe Patrika Blahúta z FK Pohronie do kádra FK Železiarne Podbrezová sa rozprávalo dlhšie. Napokon sa všetko „správne upieklo“ a dvadsaťpäťročný stredopoliar sa ihneď po novom roku zapojil do prípravy so železiarmi. Za sebou má už takmer mesiac pôsobenia v našom klube. Postupne si zvyká, etabluje sa a v každom tréningu vydáva zo seba všetko.

Patrik Blahút. Foto: M. Gončár„Prvé dojmy po príchode do Podbrezovej boli výborné. V mužstve sú skvelí futbalisti a zároveň super chalani. Veľmi sa teším, že som tu. Budem robiť všetko preto, aby som pomohol klubu i sebe,“ rozhovorila sa nová podbrezovská akvizícia.

„Všetko sa upieklo asi na konci novembra. Vtedy ma oslovil Miroslav Poliaček, generálny manažér klubu. Boli sme dlhšie v kontakte a dolaďovali detaily. Napokon všetko dobre dopadlo a som v Podbrezovej,“ opísal príchod P. Blahút.

Presun z druhej ligy do najvyššej súťaže bol náročnejší najmä po fyzickej stránke, čo priznal aj samotný hráč. Avšak v prvej lige nebude žiadnym nováčikom. Skúsenosti medzi najlepšími už zbieral práve v drese Pohronia. „Záujem klubu z Podbrezovej ma veľmi potešil. Keď sme s Pohroním vypadli, bol som sklamaný, že hrám druhú ligu. Fortuna liga mi za ten polrok veľmi chýbala. Aj preto sa nesmierne teším na jarnú časť,“ doplnil.

Poznal viacerých

Po príchode do vynovenej šatne železiarov sa zoznámil nielen s novými tvárami, ale aj s hráčmi, ktorých poznal. Patrik bol aj konkrétny a spomenul Jožka Špyrku, Mareka Kristiána Bartoša, Daniela Pavúka či Reného Paraja. „S ostatnými je to po všetkých stránkach super. Chlapci ma prijali do kolektívu a som im za to veľmi vďačný,“ netajil radosť.

Bývalý kapitán Pohronia sa chce Podbrezovej odvďačiť za záujem kvalitnými výkonmi na ihrisku. „V každom jednom tréningu i zápase sa budem snažiť vydať zo seba maximum. Verím, že svojimi výkonmi pomôžem nielen tímu, ale aj sebe,“ želá si rýchlonohý futbalista.

Blahút vidí neustály progres svojho nového zamestnávateľa. Veď železiari začali s prípravou v tretí deň nového roka, a tak už majú čo-to za sebou. „Zlepšujeme sa každým dňom. Musím sa priznať, že zo začiatku prípravy to bolo z mojej strany ťažšie. Predsa len, ide o vyššie tempo ako v druhej lige. No myslím si, že som sa so všetkým zžil a bude to len a len lepšie.“

Teší sa na ligu

Na každom tréningu i mimo neho vládne medzi hráčmi dobrá nálada. Počas rozhovoru s novicom v tíme ho spoluhráči viackrát podpichli. Ide o dobré znamenie pred začiatkom súťaže. Často vyhráva zápasy práve kolektív. „Všetci sa už tešíme na ligu. Je iné hrať ostré zápasy a iné byť v príprave. Ale aj prípravné stretnutia sú potrebné na to, aby sme sa čo najlepšie zohrali,“ doplnil. A aké očakávania má pred začiatkom ročníka? „Momentálne sa sústredíme na každý tréning. Očakávania sú vždy. Urobíme všetko preto, aby sme ich naplnili,“ doplnil P. Blahút a na otázku, kedy bude na konci sezóny spokojný, odpovedal: „…keď sa budem môcť pozrieť do zrkadla a povedať si, že som dal do toho všetko.“