Posledný zápas sezóny s výraznou podporou detí zo ZŠ vo Valaskej

 

Štvrtkové popoludnie pred posledným zápasom sezóny 2017/2018 proti Zlatým Moravciam sme strávili spolu s trojicou hráčov v spoločnosti tretiakov a štvrtákov zo ZŠ Jaroslava Simana vo Valaskej. Posledná beseda a prezentácia klubu v sezóne bola výbornou bodkou za prvým rokom projektu Futbalmania. Už úvodný nástup futbalistov do triedy plnej detí bol odmenený obrovským potleskom, aj napriek tomu, že všetci traja hráči sú súčasťou kádra FK Železiarne Podbrezová len od začiatku roka 2018. Zúčastnenými hráčmi boli – ukrajinský legionár Ilja Tereščenko, poľský útočník Jakub Wiezik a mladý stredopoliar Nicolas Mejri.

Žiaci zo ZŠ vo Valaskej si zápas užili, futbal bavil nielen chlapcovPo úvodnom predstavení FK Železiarne Podbrezová a projektu Futbalmania, ktorý už v okolitých obciach a školách spoznalo množstvo detí prišlo pre žiakov najžiadanejšie predstavenie profesionálnych futbalistov. Atmosféru a náladu v triede plnej zvedavých detí odľahčil vždy usmiaty a pozitívne naladený Jakub Wiezik, ktorý výbornou slovenčinou kombinovanou v niektorých momentoch s poľštinou vyčaril veľa detských úsmevov. Ešte lepšou slovenčinou sa prezentoval ukrajinský útočník Ilja Tereščenko, ktorého skromnosť si získala detskú dôveru. Mladý Nicolas Mejri nakoniec deti zaujal svojim príbehom odchovanca klubu a hráča, ktorý dostal príležitosť stať sa profesionálnym futbalistom. Najväčším prekvapením bola diskusia, ktorej kvalita a dĺžka bola výnimočná. Pod takou paľbou otázok sme ešte neboli. V závere besedy žiaci dostali pozvánky na sobotný duel proti Zlatým Moravciam, v ktorom práve deti zo ZŠ Jaroslava Simana vo Valaskej dostali možnosť fandiť hráčom Podbrezovej z rodinného sektoru Zelpo Arény.

V sobotu robili spoločnosť deťom z Valaskej žiaci zo ZŠ Pionierska 2 Brezno, ktorí rovnako prejavili záujem o návštevu zápasu a spoločne vytvorili výbornú futbalovú atmosféru, ktorá opäť raz dopomohla hráčom k zisku troch bodov na domácom trávniku. Pre deti bolo v rodinnom sektore pripravené, ako vždy, všetko potrebné na fandenie. Vlajky, rapkáče, choreografia pri nástupe hráčov na hraciu plochu a spolupráca s fanklubom boli jednoznačne zvládnuté na výbornú. Odmenou pre vyše tridsať detí po skončení zápasu bola opäť nekonečné podpisové šialenstvo, fotografovanie a výborná nálada na trávniku v Zelpo Aréne. Mladí fanúšikovia si za svojho hráča zápasu zvolili Ilju Tereščenka, ktorý si deti získal svojou úprimnosťou už na štvrtkovej besede a zároveň zabodoval aj gólovou prihrávkou na víťazný gól. Na záver si spoločnú fotku s hráčmi urobili všetky deti a s úsmevom sa rozlúčili so sezónou 2017/2018, ktorá bola premiérová v projekte Futbalmania. Za spoluprácu ďakujeme ZŠ Jaroslava Simana vo Valaskej, ktorá nám vyšla v ústrety pri organizovaní výjazdu na sobotné ligové stretnutie a FK Železiarne Podbrezová a.s. za poskytnutý klubový autobus, ktorý dopravil deti z Brezna a Valaskej až do Zelpo Arény.