Mladý šampión v kulturistike

 

Dňa 7. apríla sa v Sabinove konali Majstrovstvá Slovenska v kulturistike dorastencov, na ktorých mala Podbrezová svoje „želiezko v ohni“. V kategórií do 70 kilogramov na podujatí štartoval Sebastian Grísnik, študent tretieho ročníka Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová.

Sebastian Grísnik

Sebastian tu potvrdil svoju výbornú formu a v uvedenej kategórii vybojoval krásne prvé miesto. Takisto spĺňal váhovo-výškový limit pre kategóriu „klasická kulturistika open“, takže zabojoval aj v tejto kategórii a výsledkom bol zisk ďalšej, bronzovej medaily. Povzbudený výsledkami zo Sabinova išiel Sebastian zbierať skúsenosti na Majstrovstvá Slovenska juniorov v Hnúšti, ktoré sa konali dva týždne po majstrovstvách v Sabinove. Umiestnil sa na šiestom (kulturistika do 70 kilogramov) respektíve štvrtom mieste (klasická kulturistika do 175 centimetrov), no jeho súperi boli podstatne starší, vo veku 19 až 23 rokov.

Na oboch majstrovských súťažiach Sebastian reprezentoval oddiel Fitness klub Štiavnička ŠK Železiarne Podbrezová a.s. Jeho súčasným trénerom je Ing. Peter Bella, PhD., výskumno-vývojový pracovník ŽP VVC s.r.o. a dlhoročný úspešný reprezentant SR v klasickej kulturistike.

Hoci sú Sebastianove medailové úspechy vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová tým najkrajším poďakovaním za podporu zo strany vedenia ŽP a.s. a Nadácie Železiarne Podbrezová, predsa len chceme opätovne vyjadriť našu vďačnosť za dôveru, ktorú vložili do mladého športovca. Veríme, že Sebastian svoj veľký športový talent ďalej zúročí a svojím poctivým prístupom a s podporou zo strany ŽP a.s. dosiahne ešte mnoho pekných umiestnení.

Športu zdar!