Posledný prípravný zápas pred jarnou časťou

 

FK Železiarne Podbrezová – FC Košice 1:3 (1:1)

Góly: 18. Zachara – 32. Gáll, 57. Robinson, 72. Matta.

Po siedmich týždňoch intenzívnej zimnej prípravy čakal našich hráčov posledný prípravný zápas pred začiatkom jarnej časti druhej futbalovej ligy. Dňa 29. februára sme privítali doma, na umelej tráve na Skalici, súpera z metropoly východu – FC Košice.

V prvom polčase sme sa ujali vedenia gólom Mateusza Zacharu, ktorý skóroval po rohovom kope v 18. minúte. Hostia z Košíc však dokázali ešte do polčasu vyrovnať, keď sa po chybe v našej obrane presadil Gáll. Do šatní tak šli mužstvá za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý polčas lepšie začali Košičania, ktorí šli v 57. minúte do vedenia po góle Robinsona. V 72. minúte zvýšili hostia po rohovom kope na 1:3, strelcom gólu bol Matta. Našim futbalistom sa už presadiť nepodarilo a gól nepridali ani Košice, skóre tak ostalo nezmenené.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Posledný prípravný zápas splnil svoj účel. Preverilo nás mužstvo, ktoré má vysokú hernú kvalitu. Je to veľmi dôrazné, agresívne a rýchle mužstvo. Myslím si, že nám dostatočne ukázalo slabé stránky, ktoré máme. Pokúsime sa na nich v týždni čo najviac popracovať. Prvý polčas sme dokázali držať tempo hry, išli sme do vedenia. Ľahkou chybou sme však súperovi dovolili vyrovnať a zaslúžene sa tak prvý polčas skončil remízou. V druhom polčase sme sa už dostali v určitých fázach hry pod tlak, nedokázali sme zbierať dostatok odrazených lôpt. Súper stupňoval tempo hry, no my sme sa dostávali do viacerých náznakov rýchlych protiútokov, no nedokázali sme byť efektívni vo finálnej fáze. Máme ešte týždeň, aby sme na týchto veciach zapracovali.“

ŠK Železiarne Podbrezová: Ludha – Chvátal, Pajer, Paraj, Kováčik, Štefánik, Ďatko, Špyrka, Baidoo, Pribula, Zachara. Striedali: Trapanovski, Pastorek, Galčík.

FC Košice: Pulen – Kis, Pavuk, Kavka, Matta, Keresteš, Rizie, Liener, Leško, Robinson, Gáll.