Naši najmenší futbalisti v akcii

 

Počas víkendu v dňoch 22. – 23. februára boli v akcii aj naši najmenší železiari.

Cenné skúsenosti naberali chlapci z kategórie U-10. Tí sa v sobotu, 22. februára, zúčastnili domáceho turnaja v športovej hale na Štiavničke. V kvalitných zápasoch proti starším chlapcom z Detvy a Braväcova síce ťahali za kratší koniec, no výkonmi určite nesklamali. Na záver turnaja sa v súboji našich dvoch mužstiev zrodila remíza 6:6.

Kategória prípravky U-8 odohrala v nedeľu vydarený dvojzápas v športovej hale v Badíne. V zápasoch proti MFK Dukla Banská Bystrica a ŠK Badín sme strelili až 22 gólov a zaslúžene sme sa tak tešili z víťazstva. Strelecky sa darilo najmä Jakubovi Kubicovi, ktorý strelil 13 gólov.

 

Mladé nádeje podbrezovského futbalu. Foto: zpfutbal.sk
Mladé nádeje podbrezovského futbalu

 

V nedeľu, 1. marca, sa družstvo prípravky U-9 zúčastnilo futbalového turnaja v Martine. Súpermi našich mladých futbalových nádejí boli rovesníci z JUPIE FŠ Mareka Hamšíka, MŠK Fomat Martin a FC Baník Prievidza. Kvôli mnohopočetným absenciám odohrali naši chlapci spolu tri zápasy a viac ako 150 minút bez striedania. V silnej konkurencii určite nesklamali a vzorne reprezentovali náš klub. K najlepším hráčom turnaja patrila trojica Tino Ambróz, Tobias Smékal a Lukáš Turňa.