V športových súťažiach sa nám opäť darilo

 

Stojaci zľava: Snopko-tréner, Kőrőš, Brozman, Ufrla, Caban, Janeček. Čupiaci zľava: Urgela, Ždánsky, Martinec, Krnáč, Palider.
Stojaci zľava: Snopko-tréner, Kőrőš, Brozman, Ufrla, Caban, Janeček. Čupiaci zľava: Urgela, Ždánsky, Martinec, Krnáč, Palider. Foto: FB

Futsal

Chlapci našej Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová dokázali zvíťaziť v silne obsadenom turnaji na majstrovstvách kraja, ktoré sa konali dňa 18. februára v detvianskej športovej hale. Turnaja sa zúčastnilo šesť víťazných družstiev z regiónov a do celoslovenského finále mohol postúpiť iba víťaz.
Hralo sa v dvoch základných skupinách po tri družstvá, z toho prvé dve postúpili do semifinále a hrali na kríž – víťaz „A“ skupiny proti druhému z „B“ skupiny a naopak, víťaz „B“ skupiny proti druhému z „A“ skupiny, pričom víťazi semifinále postúpili do finále a porazení hrali o tretie miesto.
Skupinu sa nám podarilo vyhrať, porazili sme postupne obidvoch súperov, najprv domácu Detvu 1:5 a neskôr aj silné Gymnázium Andreja Sládkoviča z Banskej Bystrice 4:3. V semifinále sme sa stretli s družstvom Gymnázium Žiar nad Hronom, ktoré sme porazili 5:2. Keďže v druhom semifinále vyhrali gymnazisti Andreja Sládkoviča z Banskej Bystrice nad futsalistami z Kremničky 6:3, vo finále sme po druhýkrát nastúpili proti tomuto ťažkému súperovi.
Predpokladal sa náročný súboj, pretože pri našej výhre v skupine sme dva razy museli súpera doťahovať, keďže vyhrával 2:1 a 3:2, no priebeh finále bol úplne iný. Od začiatku sme na detvianskej palubovke dominovali a súperovi sme ušli až na 4:1. V závere sme inkasovali ešte jeden gól, ale celkové skóre 4:2, víťazstvo v turnaji bez porážky a postup na majstrovstvá Slovenska bolo sladké. Ďakujeme chlapcom za krásny prístup a bojovnosť a blahoželáme k úspechu.

Stolný tenis

Žiaci Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová úspešne reprezentovali školu aj na okresnom kole v stolnom tenise, ktoré sa konalo 18. februára na pôde Gymnázia Jána Chalupku v Brezne.
Družstvo v zložení Jakub Hazucha, Andrej Kuvik, David Štubniak a Adam Valašťan si vybojovalo víťazstvom v súťaži postup na krajské kolo. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v ďalšom športovom zápolení.