V športových súťažiach sa nám opäť darilo

Futsal Chlapci našej Súkromnej spojenej školy Železiarne Podbrezová dokázali zvíťaziť v silne obsadenom turnaji na majstrovstvách kraja, ktoré sa konali dňa 18. februára v detvianskej športovej hale. Turnaja sa zúčastnilo šesť víťazných družstiev z regiónov a do celoslovenského finále mohol postúpiť iba víťaz. Hralo sa v dvoch základných skupinách po tri družstvá, z toho … Čítať ďalej

Žiaci nášho súkromného gymnázia sú školskí vicemajstri sveta vo futbale

V dňoch 6. – 14. apríla sa v Belehrade konali ISF Majstrovstvá sveta vo futbale, na ktorých štartovali víťazné mužstvá z národných kvalifikácií. Zastúpenie na prestížnom školskom svetovom šampionáte malo aj Slovensko. Našu krajinu reprezentovalo Súkromné gymnázium Železiarne Podbrezová. Mužstvá na záverečnom turnaji boli rozdelené do štyroch šesťčlenných skupín. Do ďalších bojov postupovali … Čítať ďalej

Naše súkromné gymnázium opäť postúpilo na majstrovstvá sveta

Trnavská mestská športová hala bola v dňoch 26. – 27. marca dejiskom finálového turnaja Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl. Turnaja sa mali právo zúčastniť víťazné mužstvá krajských majstrovstiev. Za Banskobystrický kraj sa tejto pocty ušlo chlapcom z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s vedením FK Železiarne Podbrezová a … Čítať ďalej

Tentokrát sa to podarilo v našom hlavnom športe, vo futbale. Chlapci, ktorí študujú v našom Súkromnom gymnáziu ŽP a ich futbalová výkonnosť rastie vo FK Podbrezová pod vedením skúsených trénerov, si vybojovali v kvalifikačnom turnaji postup na Školské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v srbskom hlavnom meste – Belehrad v termíne 6. – … Čítať ďalej

Naši žiaci boli úspešní v stolnom tenise aj vo florbale

Dňa 29. januára sa v Lučenci uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise. Naši chlapci zo Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarne Podbrezová po úspešnom okresnom kole postúpili na túto súťaž, ktorej sa zúčastnilo osem najlepších družstiev z celého banskobystrického kraja. Chlapci bojovali najlepšie ako vedeli v každom zápase, ale kvalita súperov bola jednoznačne … Čítať ďalej

Sú najlepšie…

Žiačky Súkromného gymnázia Železiarne Podbrezová sa víťazstvom v okresnom a krajskom kole prebojovali do celoslovenského kola  v cezpoľnom behu. Naše gymnazistky, sestry Mária a Zuzana Remeňové a Anežka Smarkoňová, zvíťazili v krajskom kole v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 17. októbra  2017 v Žiari nad Hronom a vybojovali si postup do celoslovenského finále. Dievčatám sa podarilo zvíťaziť nad silným družstvom … Čítať ďalej

V cezpoľnom behu víťazne

V stredu, 13. septembra 2017, sa na Mestskom štadióne v Brezne uskutočnilo okresné školské kolo v cezpoľnom behu. Výborne sa darilo študentom nášho Súkromného gymnázia. V kategórii chlapcov zvíťazil a postup do krajského kola si vybojoval Lukáš Ottinger a kategóriu dievčat vyhrala Mária Remeňová. Víťazné bolo aj družstvo dievčat, pretože naše študentky obsadili prvé štyri miesta. Druhá dobehla Máriina sestra … Čítať ďalej