Dvojčatá Mojžišovci podpísali profesionálne kontrakty

 

FK Železiarne Podbrezová podpísal profesionálne kontrakty s dvojicou mladých futbalistov. Ide o dvojičky Alexandra a Viktora Mojžišovcov, ktorí s A mužstvom absolvovali už zimnú prípravu a zúčastnili sa aj sústredenia v Turecku. Dĺžka zmluvy pri oboch perspektívnych mladých hráčoch je na tri roky.

Obaja mladíci hrávali od úplných začiatkov spolu. Ako šesťroční začínali s futbalom v Hontianskych Nemciach, odkiaľ sa v deviatich rokoch presunuli do FK Dukla Banská Bystrica. Súčasťou štruktúr tohto mužstva boli až do leta minulého roku, kedy prešli do FK Železiarne Podbrezová, kde nastupovali za najstarší dorastenecký výber U19, pričom ľavý obranca Alexander odohral deväťdesiat minút v jesennej časti za B  mužstvo Podbrezovej a ofenzívny záložník Viktor osemnásť.

„Vnímam to len pozitívne, ale viem, že to prináša aj väčšiu zodpovednosť a teraz už aj profesionalizmus a všetko, čo k tomu patrí. Znamená to pre mňa, že prechádzam do vyššej úrovne a musím robiť všetko pre to, aby som sa čo najrýchlejšie adaptoval na mužský futbal a samozrejme postupom času aj zlepšoval,“ povedal Alexander: „Som rád a teší ma, že sa klub rozhodol ponúknuť mi profesionálnu zmluvu. Moje prvé pocity po podpise zmluvy boli pozitívne. To, že som dostal možnosť sa pridať do A tímu je pre mňa veľký krok v mojej futbalovej kariére. A som rád, že si ma tréner vybral do A tímu a, že som dostal takúto možnosť,“ dodal Viktor.

Podpis profesionálnych kontraktov je pre mladých hráčov odmenou za ich tvrdú prácu a motiváciou pre ďalších hráčov dorasteneckých družstiev, ktorí už mali možnosť nakuknúť do kabíny ligového mužstva. Práve jeden z bratov, Viktor, dostal možnosť už v prvom kole nadstavby. Vo svojom prvom ligovom štarte odohral 45 minút a prispel k zisku troch bodov na pôde FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. V nasledujúcom, opäť víťaznom, zápase proti Michalovciam odohral ďalších 30 minút.

Alexander a Viktor Mojžišovci s prezidentom FK Železiarne Podbrezová Ing. Júliusom Kriváňom po podpise kontraktov
Alexander a Viktor Mojžišovci s prezidentom FK Železiarne Podbrezová Ing. Júliusom Kriváňom po podpise kontraktov