Kostelný je rád, že zostal v Podbrezovej

 

Jaroslav KostelnýV súboji na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble v prvom kole nadstavby sa do zostavy vrátil bývalý kapitán FK Železiarne Podbrezová Jaroslav Kostelný, ktorému po jesennej časti skončila zmluva a aj keď to vyzeralo, že odíde inde, po niekoľkých týždňoch, ba až mesiacoch, na Horehroní ostáva.

Zo svojho opätovného debutu mal skúsený obranca alebo defenzívny záložník, len dobré pocity. V strede poľa si svoje miesto zastal vynikajúco, neprehral jediný dôležitejší súboj a dokonca vybojoval pokutový kop, z ktorého Dávid Leško rozhodol o našej najtesnejšej výhre: „Bolo to náročné stretnutie, ale boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali. Mali sme tri tutovky, ktoré keby sme premenili skôr, tak to dohráme v pokoji, ale vyšlo to tak, že to bolo emotívne až do konca. Pri penaltovom zákroku nie je o čom hovoriť. Rozhodca to videl. Ja som si loptu posunul do ľavej strany a hráč súpera ma držal, ako keby bol nejaký majáles – jasná penalta,“ povedal po stretnutí 32-ročný futbalista.

S prvým tímom Podbrezovej síce neabsolvoval zimnú prípravu a ani sústredenie v Turecku, naplno ale zarezával s výberom Mária Auxta: „Trénoval som s béčkom od začiatku prípravy. Mali sme vynikajúce dvojfázové tréningy, čiže fyzicky som rozhodne pripravený dobre. Mužstvo ostalo skoro úplne to isté, čo bolo na jeseň, takže si myslím, že spoznávať sa s hráčmi nepotrebujem,“ tvrdí bývalý hráč Ružomberku, Nitry, Opavy či rakúskeho Ritzingu, ktorý zároveň aj vysvetlil, ako to počas zimy bolo: „Niekedy to predlžovanie zmluvy a dohoda medzi obomi stranami trvá dlhšie, inokedy kratšie. U mňa to trvalo dlhšie, ako by sa čakalo, ale som rád, že som nakoniec zostal a môžem mužstvu pomôcť. Dohodli sme sa na zmluve do konca tejto sezóny a potom sa budeme rozprávať, čo ďalej,“ prezradil.

Jaroslav Kostelný nastúpil aj v druhom zápase nadstavbovej časti proti MFK Zemplín Michalovce, kde opäť odohral celých deväťdesiat minút a bol platným hráčom víťazného tímu Podbrezovej