Medailová žatva zo sveta kulturistiky a fitness

 

V jarnej časti kolotoča majstrovských súťaží dosiahli členovia oddielu Fitšport Železiarne Podbrezová, registrovaného v najprestížnejšej federácii na Slovensku SAFKST – IFBB, významné úspechy.

Už v prvej tohtoročnej súťaži oddielu, na Veľkej cene Levoče 6. apríla v Starej Ľubovni, neodchádzal ani jeden zo zverencov Petra Bellu bez medailového umiestnenia. Simona Babicová vybojovala zlato v kategórii bikinifitness žien nad 166 cm, Ivana Belková získala zlato v kategórii wellness fitness žien a Sebastián Grísnik vybojoval 2. miesto v kategórii kulturistika juniorov do 75 kg a 3. miesto v kategórii klasická kulturistika juniorov.

 

Zverenci trénera Petra Bellu získali viacero medailových umiestnení
Zverenci trénera Petra Bellu získali viacero medailových umiestnení

 

Tretí aprílový víkend sa v Nitre konali Majstrovstvá Slovenska. Simona Babicová tu obsadila 5. miesto v kategórií bikinifitness do 169 cm a Ivana Belková 3. miesto v kategórií wellness fitness žien.

O týždeň nato sa konali Majstrovstvá Slovenska juniorov, kde Sebastian Grísnik vybojoval dve bronzové medaily v kategóriách kulturistika do 75 kg a klasická kulturistika do 175 cm.

Simona Babicová bola úspešná v Európskom pohári
Simona Babicová bola úspešná v Európskom pohári

Po neuspokojivom výsledku z Nitry si Simona Babicová predĺžila súťažnú prípravu, aby sa v dňoch 17. – 18. mája predstavila na Európskom pohári v Budapešti vo výbornej forme, kde v silnej konkurencii obsadila 2. miesto, čím porazila aktuálnu majsterku Slovenska, ktorá v tej istej kategórii skončila na 8. mieste.

Dosiahnuté medailové úspechy členov oddielu Fitšport Železiarne Podbrezová chceme symbolicky venovať aj Nadácií Železiarne Podbrezová, ako prejav vďaky za podporu, ktorú vložili do športovcov z nášho okresu. Chceme sa tiež poďakovať Fitšport Centru Železiarne Podbrezová za podporu a zázemie, vrátane priestorov posilňovne pre prípravu našich športovcov.

 

Výsledkový servis

Veľká cena Levoče, 6. apríl, Stará Ľubovňa

Simona Babicová – 1. miesto, kategória bikinifitness nad 166 cm.
Ivana Belková – 1. miesto, kategória wellness fitness open.
Sebastián Grísnik – 2. miesto, kategória kulturistika juniori do 75 kg a 3. miesto, kategória klasická kulturistika juniori open.

Majstrovstvá SR, 14. apríl, Nitra

Simona Babicová – 5. miesto, kategória bikinifitness do 169 cm.
Ivana Belková – 3. miesto, kategória wellness fitness open.

Majstrovstvá SR juniorov, 20. apríl, Hnúšťa

Sebastian Grísnik – 3. miesto, kategória kulturistika do 75 kg a 3. miesto, kategória klasická kulturistika do 175 cm.

Európsky pohár IFBB DIAMOND CUP, 17.–18. máj, Budapešť

Simona Babicová – 2. miesto, kategória bikinifitness do 169 cm.