Dychová hudba ŽP vystupovala v júni na viacerých podujatiach

 

Dňa 1. júna sme sa zúčastnili večera folklóru s názvom „V Bystrici nevídanô“. V banskobystrickom amfiteátri sa okrem nás predstavili aj folklórne súbory Železiar z Košíc, Partizán zo Slovenskej Ľupče a združenie autentického folklóru s názvom Pohronci. Moderátor celého programu bol Marek Ťapák, hostia Martin a Ján Babjakovci.

 

Dychová hudba ŽP na vystúpení v Banskej Bystrici
Dychová hudba ŽP na večeri folklóru s názvom „V Bystrici nevídanô“

V sobotu, 2. júna, sme vystupovali na 47. Festivale dychových hudieb vo Valaskej, ktorý bol zároveň Memoriálom Jožka Kučeru. Okrem nás vystupovali aj Mostárenka Brezno, Selčianka Banská Bystrica, Detský dychový orchester ZUŠ Brezno, Tanečný orchester Valaská a Dychový orchester Brezno. Hosťom festivalu bola Moravanka, ktorá je označovaná ako kráľovná českej dychovky a postarala sa aj o tanečnú zábavu.

V sobotu 9. júna sme vystupovali na festivale Kmochův Kolín v Českej republike. Ide o medzinárodne uznávaný a rešpektovaný festival dychovej hudby, ktorý si zakladá na modernom ponímaní tohto hudobného žánru, ale zároveň je odkazom významnej histórie spojenej s menom hudobného skladateľa Františka Kmocha, pre ktorého bolo mesto Kolín celoživotným pôsobiskom. Počet účinkujúcich sa pohybuje okolo 1 500 hudobníkov a 250 mažoretiek. Vlaňajšia návštevnosť predstavovala okolo 8000 ľudí. Tento rok sa konal už jeho 55. ročník.

Najbližšie vystupuje Dychová hudba ŽP už v sobotu 30. júna na Dychfeste 2018, ktorý sa uskutoční na Námestí SNP v Partizánskom.

Na záver chcem v mene Dychovej hudby ŽP poďakovať vedeniu Železiarní Podbrezová za podporu, vďaka ktorej môžeme pravidelne vystupovať doma i v zahraničí.