Pitný režim počas letných mesiacov

 

 

Z roka na rok sú letné dni horúcejšie a slnko agresívnejšie. Ak sme pri vode, nemali by sme zabúdať na vyšší ochranný faktor a taktiež pitný režim, ktorý by mal byť alfou a omegou. Čo robiť cez horúčavy, keď sme v práci?

Počas horúčav sa naše telo prirodzene potí. Je to ochranný mechanizmus tela, ktoré sa potrebuje ochladiť a znižuje tak svoju telesnú teplotu. Pri potení však strácame nielen vodu, ale aj veľké množstvo minerálov a telo sa tak dostáva do nerovnováhy. Dôsledkami sú únava, vyčerpanosť, ospalosť a v krajných prípadoch aj závraty.

Sú prípady, kedy nám nestačí ani dostatok tekutín. Týmto stavom sa dá jednoducho predísť a to užívaním vhodných iontových nápojov. Tie doplnia stratené množstvo tekutín, minerálov a energie bez vedľajších prvkov, ako je napríklad vysoký obsah cukru, ktorý sa nachádza v sladených nápojoch. Rýchlo sa vstrebávajú do tela a majú príjemnú chuť, takže môžu nahradiť už spomínané sladené nápoje.

Počas letných mesiacov júl a august budú všetkým zamestnancom ŽP a.s., bez ohľadu na výdaj stravy, podávané iontové nápoje v počte dvadsať kusov na mesiac, čo predstavuje jeden balíček rozličných príchutí. Nezabúdajte, že nápoje je nutné rozrobiť v 1,5 litra vody.