Muži začali prípravu na nový ročník Fortuna ligy

 

Príprava na ďalšiu Fortuna ligovú sezónu mužov FK Železiarne Podbrezová začala v pondelok 11. júna pod vedením trénera Mareka Fabuľu spolu s asistentmi Miroslavom Guzom, novicom v realizačnom tíme Gergelym Gerim, trénerom brankárov Petrom Borošom a kondičným trénerom Andrejom Cabanom.

Muži si spestrili prípravu výstupom na Ďumbier a ChopokNaši futbalisti v úvodných tréningoch absolvovali pravidelné testy fyzickej zdatnosti a postupne sa naplno zahryzli do tréningových dávok, ktoré na nich čakali. Vo štvrtok, 14. júna, hráči a členovia realizačného tímu mužov FK Železiarne Podbrezová absolvovali v rámci prípravy na nový ročník Fortuna ligy aj výstup na Ďumbier a Chopok.

Prvé sústredenie absolvovali „Železiari“ v domácich podmienkach na Táľoch v týždni od 18. do 23. júna, ktoré bolo ukončené prvým prípravným zápasom proti ambicióznemu tímu FK Poprad. Po sérii domácich stretnutí ukončíme prípravné obdobie herným sústredením v poľskom meste Szamotuły, kde sa nám prechodným domovom na osem dní stane Hotel Maraton spolu s trávnatými ihriskami v okolí.

Hráčsky káder FK Železiarne Podbrezová:

Brankári: Martin Kuciak, Marko Drobnjak.

Hráči v poli: Ján Krivák, Matúš Turňa, Daniel Magda, Miroslav Viazanko, Marek Kristián Bartoš, Endy Opoku Bernadina, Matúš Mikuš, Michal Breznanik, Adrián Kopičár, Karlo Bilić, Stijepo Njire, Dávid Leško, Jakub Sedláček, Jakub Wiezik, Filip Lepieš, Alexander Mojžiš, Viktor Mojžiš, Nicolas Mejri, Andrej Macuľa, Matej Turňa.

Noví hráči, ktorí sa zapojili do prípravy: Marek Kristián Bartoš (prestup z FK Pohronie), Andrej Macuľa a Matej Turňa (z dorastu). Ďalší hráči sú v štádiu riešenia.

V novom ročníku ligy už nebudú v kádri Podbrezovej figurovať:

Z dôvodu predčasného ukončenia zmluvy – Ľuboš Kupčík, Lukáš Migaľa, Tomáš Gerát, Aldo Baez.

Po skončení platnosti zmluvy odchádzajú – Lazar Djordjević a Jaroslav Kostelný.

O novej zmluve klub rokuje s Viktorom Jedinákom.